Для всіх наших шановних та дорогих читачів, які стосуються отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація від Пенсійного фонду України. Справа в тому, що деякі пенсіонери найближчим часом можуть втратити від 20 до 50% своїх виплат, і тут важливо розуміти, що це є законний варіант, і суд не допоможе.

Для цього необхідно знати та розуміти, які категорії пенсіонерів виявляться під загрозою "урізання" виплати.

Про це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби Пенсійного фонду України.

Оформлення пенсії, скріншот: YouTUbe
Оформлення пенсії, скріншот: YouTUbe

За інформацією ПФУ, такі дії щодо скорочення пенсій передбачає стаття 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а також у Розділі ІХ Закону "Про виконавче провадження".

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Що може стати причиною:

• судові рішення, постанови та вироки (за майновими стягненнями);

• виконавчі написи нотаріусів;

• інші рішення та постанови, виконання яких проводиться аналогічно до виконання судових рішень.

Якщо пенсіонер – боржник, тобто вчасно не сплатив кредит, аліменти, штраф за порушення ПДР, не відшкодував завданих збитків тощо, то Пенсійний фонд на підставі рішення виконавчої служби чи приватного виконавця має повне право списувати заборгованість із пенсії до повного погашення .

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

Але слід зазначити, що таке стягнення з пенсійних виплат буде застосовано лише в тому випадку, якщо боржник не має жодних коштів на рахунках у банках, або немає майна, достатнього для покриття боргів у повному обсязі. З пенсії може бути відраховано 50 чи 20% її суми, усе залежить від виду стягнень.

Так, не більше 50% розміру пенсії можуть стягнути на виплату аліментів, на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств, установ та організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров'я, а також у зв'язку зі смертю потерпілого на повернення переплачених сум заробітної плати у передбачених законом випадках.

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

Найпоширеніша причина для стягнення пенсії

Однією з найпоширеніших причин стягнення частини пенсії є те, що пенсіонер вийшов на пенсію та продовжує працювати, а у ПФУ про це не повідомив. Переплату, що виникла, доведеться повернути. Якщо пенсіонер працює, це впливає на його право на доплати, надбавки та підвищення.

Зокрема, коли пенсіонер влаштовується працювати, йому не передбачено перерахунок пенсії у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, для обчислення мінімального розміру пенсії або доплати за наднормативний страховий стаж.

Відповідно, якщо пенсіонер не повідомив про своє працевлаштування та пенсію йому було виплачено з урахуванням проведеної із зазначеної причини індексації, з такої пенсії буде здійснено відрахування на суму підвищення.

Нагадаємо, у ПФУ чи онлайн: українцям розповіли, як відновити пенсійне посвідчення у зручний для них спосіб.

Раніше повідомлялося, пенсії у жовтні: кому будуть встановлені щомісячні доплати.

Також, встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей.