Частина внутрішньо переміщених осіб більше не отримуватиме державні виплати на проживання. Кому скасували допомогу для ВПО та які існують альтернативи, розповіла заступниця міністра соціальної політики Дарʼя Марчак в інтерв'ю "Радіо Свобода".

За її словами, у звʼязку зі зміною умов надання грошової допомоги для внутрішньо переміщених громадян кількість отримувачів таких виплат скоротилася з 2,6 мільйона до 1,2 мільйона осіб. Йдеться про виплати в розмірі 2000 гривень на місяць для дорослого та 3000 гривень для дитини або особи з інвалідністю.

ВПО отримують виплати. Фото: youtube
ВПО отримують виплати. Фото: youtube

Представниця відомства зазначила, що перегляд критеріїв відбувався не просто задля зменшення витрат, а щоб уникнути "невірних стимулів, коли родина не бажає повертатися до самостійного життя". Як наголосила чиновниця, батьки мають влаштовуватися на роботу, а діти - відвідувати школи або дитячі садки за місцем проживання.

Надалі допомогу для ВПО отримуватимуть найбільш вразливі категорії населення. Серед них - особи пенсійного віку, громадяни з інвалідністю, матері-одиначки та родини, які обʼєктивно не можуть влаштувати дитину до школи через відсутність офлайн дитсадків або шкіл.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 17 липня: фінанси Тельців, переживання Раків та перешкоди Козерогів Українці давно такого не бачили: експерт прогнозує масштабне зниження цін на продукти Навіть працювати заборонять: ухилянтам готують серйозні обмеження Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою
Показати ще

Фінансова допомога малозабезпеченим сім'ї
Фінансова допомога малозабезпеченим сім'ї

Утім Дарʼя Марчак підкреслила, що переселенці можуть розраховувати й на інші види підтримки, зокрема субсидії на оплату житла, грошову допомогу за програмою "муніципальна няня" (до 24 тисяч гривень за догляд за трьома дітьми), компенсацію за послуги з догляду за ВПО з інвалідністю (до 16 тисяч гривень), а також психологічну та психосоціальну допомогу.