Через дії ворога продовольчий сектор країни сильно постраждав, оскільки мільйони гектарів виявилися замінованими, а частина регіонів та сільгосппідприємств досі під окупацією. Це є однією з причин дикого подорожчання овочів останнім часом.

Керівник проекту "АПК-інформ: овочі та фрукти" Олександр Хорев в ефірі "Сніданку з 1+1" заявив, що зараз у Запорізькій області під окупацією перебуває більша частина підприємств, а за час війни звідти завозили вітчизняну продукцію за заниженими цінами.

"Поки ми не звільнили всі свої південні регіони, не налагодили там повне виробництво, у міжсезоння слід розраховувати на імпорт", - зазначив він.

Фрукти на ринку, скріншот: YouTube
Фрукти на ринку, скріншот: YouTube

Ситуація покращає, коли на ринок почне надходити врожай з відкритого ґрунту, але дефіцит все ж таки спостерігатиметься. Зокрема, на капусту, буряк, цибулю та моркву. Але однозначно вистачатиме картоплі, бо її багато засаджують.

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Показати ще

А ось президент Української зернової асоціації Микола Горбачов впевнений, що українці також зазнають нестачі хліба. Це неминуче з огляду на те, що площі сільськогосподарських посівів суттєво скоротили, а 6 млн гектарів земель окупували або замінували.

Ціни на хліб, фото: Знай.ua
Ціни на хліб, фото: Знай.ua

Нагадаємо, буде дорожчати щомісяця: до яких цін на хліб готуватися українцям

Раніше ми писали про те, що супермаркети оновили "березневі" ціни на різні крупи та макарони.

Як повідомляв Знай.ua, можна собі дозволити? Українцям показали, як подешевшало яловиче м'ясо у супермаркетах