Для всіх наших читачів, які дивуються, якщо чесно, так само як і ми, через ситуацію, коли побутові споживачі довго сидять без світла, але суми в платіжках стають більшими, є кілька важливих новин.

Підлі ракетні обстріли російських окупантів виводять з ладу нашу інфраструктуру, щоб зробити хоча б критичний ремонт - потрібен час і гроші. Однак гроші потрібні ще й на те, щоби заплатити потім за це світло, колотого немає - тарифний парадокс.

Про цю ситуацію в деталях вирішили розповісти представники компанії Yasno у соціальних мережах.

Магазин без світла, скріншот: YouTube
Магазин без світла, скріншот: YouTube

Насамперед такі проблеми пов'язані з нерегулярним надходженням показників лічильників, тоді постачальники вважають "середній" тариф. От і виходять такі суми.

Популярні новини зараз
Доведеться жити на те, що є: хто із пенсіонерів залишиться без підвищення у 2023 році, названі категорії Тариф на світло зросте вдвічі: українцям зізналися, скільки доведеться платити вже з 1 квітня "Схожий на зал*пу...": батько дитини Софії Стужук придумав собі розвагу, блогерці радять більше не народжувати 5-7 гривень за кіловат: українцям показали нові тарифи на світло, за яких держава може вступити до ЄС
Показати ще

"За відсутності електроенергії справний лічильник не намотує кВт-годинник. Однак якщо клієнт не передає свідчення, обсяг електроенергії визначають за середньодобовим споживанням. Такий розрахунок базується на показниках, зафіксованих у минулі періоди", – розповіли експерти.

Скрін, відео YouTube лічильник
Скрін, відео YouTube лічильник

Виходить, що сума квитанції може не відповідати очікуванням клієнта, навіть якщо через відключення електроенергії його споживання за місяць знизилося.

"Єдиним рішенням у цій ситуації є своєчасна передача показань. Тоді рахунок буде максимально точним, і клієнт платитиме лише за використані кВт-годину", - підкреслили в компанії.

Ще однією причиною може бути підвищене споживання після відновлення електропостачання. У разі, якщо після включення світла громадяни одночасно одночасно включають кілька потужних електроприладів, то вони можуть компенсувати заощаджений при відключенні обсяг електроенергії.

Відповідно, за підсумками місяця клієнт використовує стільки ж електроенергії, як у період без відключень.

Нагадаємо, світла немає, а платіжки є: як українцям попрощатися із "завищеними" сумами на комуналку.

Раніше повідомлялося, "За рахунок бюджету...": киянам пообіцяли не підвищувати тарифи на воду, але не все так просто.

Також, кому 5000 грн., а комусь копійки: у ПФУ показали, як зросли пенсії українців.