Для наших читачів, котрі уважно стежать за цінами на молочну продукцію, є дуже важливі новини. Є інформація, що деякі марки молока трохи знизилися у ціні, і на це є свої причини.

Відомі українські мережі супермаркетів відновили ціни на молоко. Про це стало відомо завдяки оперативній інформації від аналітиків порталу Minfin.

Ціни на молочку. Фото: скрін youtube
Ціни на молочку. Фото: скрін youtube

Вартість молока

Згідно із відкритими даними, середня вартість молока торгової марки "Простоквашино" на 25 січня знизилася в ціні. Якщо минулого місяця його вартість становила 38,32 грн., то зараз його можна придбати за 36,27 грн. за 900мл. Тим часом "Яготинське" молоко подешевшало на 10 копійок, склавши 36,64 грн. за 900 мл.

Ціни на молоко, скріншот: Minfin
Ціни на молоко, скріншот: Minfin

Популярні новини зараз
Українців попередили про "важкі" платіжки за світло "Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..." Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..."
Показати ще

Є кілька факторів, які нині впливають на вартість молока. На тлі постійних перебоїв із електропостачанням виробництво молока у промисловому секторі скорочується.

Плюс до всього зростає захворюваність корів на мастити через несвоєчасне доїння, а, отже, вибраковування. За попередніми підрахунками, для ферми на 1 тис. корів затримання дійки хоча б на годину означає недоотримання 2 тонн молока на добу або 60 тонн на місяць.

Сіра українська корова, фото: скріншот з відео
Сіра українська корова, фото: скріншот з відео

За словами експертів, усі ці фактори стримують закупівельні ціни на попередніх позиціях. Подальший розвиток ситуації залежатиме від попиту на внутрішньому та зовнішньому ринках після свят, а також економічної ситуації в Україні загалом.

Нагадаємо, в Україні до 60% злетять ціни на овочі з "борщового набору": споживачам назвали причини.

Раніше повідомлялося, порівняння цін у супермаркетах Німеччини та України – різниця колосальна.

Також, ще на 50% дорожче: українців чекає черговий стрибок цін на продукти – які причини.