В Україні триває повномасштабна війна, яка завдає значних економічних втрат. На тлі цього інфляція у 2023 році має всі шанси прискоритись, що позначиться на цінниках на продукти. Що і на скільки може додати у ціні, повідомляє "ТСН".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОвочева група стане лідером зростання цін. Традиційно вона починає дорожчати з жовтня та сильно збільшується у вартості на початку весни, коли закінчується зібраний урожай. Також потрібно враховувати труднощі з електроенергією, через які багато виробників перейшли на генератори, а світло, що виробляється, в 5-6 разів дорожче, ніж з мережі. Відповідно пропозиція з теплиць та парників буде нижчою.
Водночас на думку фахівців зростання цін матиме свої межі, які будуть визначені купівельною спроможністю громадян та вартістю імпорту. У випадку з імпортом його обсяги будуть збільшуватися, адже в ході бойових дій в Україні знищено агропромислову інфраструктуру. Прикладом цього є Чорнобаївська птахофабрика, на якій загинуло 4,5 мільйона курей. Це спричинило різке подорожчання яєць і курятини.
Зазначається, що цінники на яйця можуть опуститися, але це станеться не раніше весни. У той же час курятина, м'ясо і сало можуть знову підскочити в ціні десь на 30%.
Раніше портал Знай повідомляв, українців попередили про стрибок цін на популярні продукти в найближчому майбутньому: що подорожчає.
Також наш портал інформував, чого українцям чекати від цін на продукти та пальне у 2023 році: міністр економіки озвучила прогноз.
Крім того, ми писали, чи шашлик побачимо тільки у снах? За місяці війни в Україні сильно скоротилося виробництво м'яса.