Деякі категорії людей похилого віку мають право на збільшення пенсії на 20%. Така надбавка до пенсії може нараховуватися громадянам, який проживає у гірському регіоні, або має на меті переїзд туди.

Щоб отримувати виплату, треба не тільки просто проживати у такій місцевості, але і мати спеціальне посвідчення, яке видається протягом 30 днів. Посвідчення видається абсолютно безкоштовно. Про це говориться у законі "Про статус гірних населених пунктів України". Таку виплату можуть отримати не тільки пенсіонери.

Виплати. Фото: скрін youtube
Виплати. Фото: скрін youtube

Особі варто мати статус жителя території гірського населеного пункту, який має підтверджуватися спеціальним посвідченням. Документ можна отримати за місяць, звернувшись до муніципальної влади, або до місцевого ЦНАПу, сільської, або селищної ради у своєму населеному пункті.

Додаткові виплати жителям таких регіонів нараховуються не тільки до пенсій. Також вона може бути виплачена, як додаткова виплата до стипендій, чи заробітної плати, якщо громадянин підтверджує офіційне проживання на території гірської місцевості.

Популярні новини зараз
19-річна військова відправила жорстке послання чоловікам у тилу Українцям обіцяють одноразову матеріальну допомогу: у кого в гаманцях додасться купюр "Таємні пасажири" заполонили громадський транспорт: хто вони і навіщо їздять сюди-туди Кнопкові телефони повертають свою популярність: чому люди відмовляються від смартфонів
Показати ще

Українці. Фото: скрін youtube
Українці. Фото: скрін youtube

Навіть якщо ви не проживаєте на території такого населеного пункту, але постійно там працюєте, то така виплата також може бути нарахована. До того ж, у такому разі, згідно з законом, ставка буде рахуватися на 25% більше, ніж зазвичай.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, платіжки зменшаться на 400 гривень: в ДТЕК розповіли як це можна зробити

Раніше портал Знай інформував, 450 гривень на оплату комуналки: тисячам українців перерахують гроші

Також, наш портал повідомляв, треба знати всім платникам податків: українцям пояснили важливий нюанс