Кілька місяців тому в Україні поновили процедуру обов’язкової повірки газового лічильника.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДеякі споживачі активно відмовляються
Періодичність, з якою буде перевірятися лічильник, встановлюється місцевим органом виконавчої влади. Так, лічильники класу 1,0 повинні піддаватися регулярній повірці терміном раз на 2 роки. Клас лічильників 1,5 повинен перевірятися один раз на 8 років. Клас лічильника вказаний у техпаспорті обладнання. Повірка забезпечує точність передання даних та показує справність обладнання.
До того ж, ніякого значення не має, хто є власником лічильника – споживач, чи компанія, яка є постачальником газу. Повна повірка повністю лежить на компанії, що постачає газ. Перевірка проводиться тільки обласними газовими організаціями, адже споживач не має на це ніякої компетенції. Витрати на перевірки лічильників облгазами вже є у тарифі на послуги з постачання.
Якщо споживач перешкоджає проведенню повірки, представник облгазу підписує акт про порушення. Споживач повинен поставити підпис, де вказано, що рішення прийняте ним буде мати наслідки. Якщо споживач відмовляється від підписання акту, відповідальність з нього не знімається.
В такому разі споживач буде вимушений виплатити суму збитків за споживання газу, відповідно до граничних обсягів. Тому, перешкоджати повірці не потрібно, адже громадянин тоді буде зобов’язаний заплатити відповідно до накладених на нього санкцій.
Нагадаємо, портал Знай інформував, кінець сльозам і нервовим зривам: українцям показали, як "погасити" борги за комуналку
Раніше на порталі Знай повідомлялося, як оформити "розстрочку" на борги з комуналки: інструкція для українців
Також наш портал інформував, чи вистачить газу на зиму та які суми побачимо у платіжках: чого чекати від нового опалювального сезону