Для всіх наших шановних та дорогих читачів, які уважно стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важливі новини. Справа в тому, що багатьох громадян цікавить питання тарифів на світ, адже попереду холодна пора року, коли може знадобитися велика кількість світла, для обігріву не лише їжі, а й усього житлового приміщення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗ різних джерел нам кажуть, що збільшувати тарифи найближчим часом для побутових споживачів не має наміру. Однак є ще й новини, які мотивують українців навпаки – знизити споживання, щоб платіжки помітно схудли.
Постачальники та представники урядових структур радять ще й встановити "правильний" лічильник.
Тариф на світло поки що не збільшуватиметься. Тобто восени ціна за кіловат-годину становитиме – 2,64 гривні. У Міненергетиці кажуть, підвищення вартості тарифу до кінця опалювального сезону не планується.
Міністр Герман Галущенко в ефірі телемарафону заявив, що уряд намагатиметься зберегти тариф на такому ж рівні й надалі. Хоча енергосистема України і потребує додаткового фінансування.
Як знизити вартість комуналки
Українці вже зараз можуть значно зменшити свої комунальні. Для цього необхідно поміняти лічильник та перейти на двозонний або тризонний тариф.
Тобто, під час використання відповідно до часу вам нараховуватиметься різна ціна.
Двохзонний лічильник
23:00 – 7:00 – 1,32 гривні за кіловат-годину;
7:00 – 23:00 – 2,64 гривні за кіловат-годину.
Тризонний лічильник
7:00 – 8:00 та 11:00 – 20:00 – 2,64 гривні за кіловат-годину;
8:00 – 11:00 та 20:00 – 22:00 – 3,96 гривні за кіловат-годину;
23:00 – 7:00 – 1,06 гривні за кіловат-годину.
Лічильник можна купити самостійно або через регулятора. Однак установлювати його повинен тільки представник компанії-постачальника, яка обслуговує вашу адресу. Ціна такого устрою до 3 тисяч гривень. Окупається лічильник до 1 року.
Нагадаємо, тарифи на світ: скільки заплатять українці у вересні.
Раніше повідомлялося, що українцям пояснили, як розраховуватиметься субсидія на опалювальний сезон: нюанси, які потрібно знати.
Також, в "Укренерго" дали поради, до яких треба прислухатися зараз, щоби не мерзнути без світла взимку.