Українцям тепер не вистачить і цілої зарплати, щоби дозволити собі деякі м'ясні продукти, такі як буженина, сало та ковбаски. Про це свідчать дані моніторингу, опубліковані на порталі Мінфін.

З початку війни в українських супермаркетах значно піднялися ціни на продукти, особливо стрімко дорожчає м'ясна продукція. На це є багато причин — від скорочення поголів'я худоби до зростання собівартості виробництва через перебої зі світлом. Так, супермаркети показали актуальні ціни на буженину, сало та ковбаски.

Супермаркет, скріншот: YouTube
Супермаркет, скріншот: YouTube

Буженина

Буженина торгової марки "Ятрань" станом на 28 лютого в середньому коштує 449,17 гривні за кілограм. Це трохи дешевше, ніж минулого місяця, але загалом цінник утримується на високому рівні. У той же час буженина "Ятрань", запечена з чорносливом, подорожчала з 475,03 до 483,67 гривні за кіло.

Ціни на буженину. Фото: скрін Мінфін
Ціни на буженину. Фото: скрін Мінфін

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Сало

Улюблений продукт українців загалом не дуже тішить цінами. Так, домашнє сало зі 189 гривень подешевшало до 179 гривень за кілограм. Водночас солоне сало піднялося в ціні з 270,20 до 289 гривень за кілограм.

Ціни на сало. Фото: скрін Мінфін
Ціни на сало. Фото: скрін Мінфін

Ковбаски

Ковбаски "Алан" мисливські напівкопчені в середньому пропонуються по 522,90 гривні за кілограм. Це помітно дорожче, ніж на місяць раніше, коли цінник був на рівні 509,64 гривні за кіло.

Ціни на ковбаски. Фото: скрін Мінфін
Ціни на ковбаски. Фото: скрін Мінфін

Раніше портал Знай повідомляв, хліб, соняшникову олію та сіль більше не можна купити за старими цінами: скільки коштують зараз популярні продукти.

Також наш портал інформував, у магазинах не проштовхнеться: українцям пообіцяли зниження цін на популярні продукти.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, продуктивність ферм знизилася: в Україні фіксують зростання цін на молоко.