Українські військові можуть розраховувати на виплати від держави у разі поранення під час служби. Для цього треба зібрати необхідні документи.
Це одноразова допомога, а розраховується вона залежно від рівня поранення. Держава забезпечує грошима військового, а також сплачує "бойові" у розмірі 100 тисяч гривень.

ЗСУ, фото: Міноборони
ЗСУ, фото: Міноборони

Адвокат Наталія Лісова повідомила, що під час обчислення допомоги враховуються такі моменти:
  • оклад за військове звання;
  • посадовий оклад;
  • процентна надбавка за вислугу років;
  • щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення);
  • посадовий оклад для військовослужбовців за останньою посадою, яку вони обіймали на день втрати працездатності, а для осіб, звільнених зі служби, — на день звільнення.

Військовим, які отримали інвалідність під час служби або після її закінчення, виплачують: для І групи – 60-місячне грошове забезпечення, ІІ групи – 54-місячне, а для ІІІ групи – 48-місячне.

Серед тих, хто може розраховувати на одноразову виплату – особи офіцерського складу, особи рядового складу, особи сержантського та старшинського складу. Додаткові 100 тисяч належать особам, які отримали поранення на війні та перебувають на стаціонарному лікуванні, а також мають інвалідність у зв'язку з цим.

Гроші, купюри 500 гривень: фото biz.today
Гроші, купюри 500 гривень: фото biz.today

Які документи потрібні для отримання допомоги

Щоб оформити виплати, потрібно зібрати пакет документів. Вони доведуть, що травму дійсно отримано під час бойових завдань.

Популярні новини зараз
Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця Сімейка російських блогерів вморила голодом своє немовля: хотіли, щоб дитина "їла" сонячні промінчики Таргани більше до вас не сунуться: 3 способи назавжди позбавитися проблеми Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще
  • наказ командира (начальника);
  • бойовий наказ (розпорядження), рапорт командира (начальника) структурного підрозділу;
  • ваш власний рапорт;
  • висновок (постанова) військово-лікарської комісії.

Протягом 15 днів із дня реєстрації документів військовому призначать допомогу, а перерахують на карту. Якщо з якихось причин людині відмовили у виплаті грошей, слід звернутися до адвоката та до суду.

Нагадаємо, українцям пояснили, за якими лікарняними вони не отримають виплати

Раніше ми писали, частина українців має право не платити за комуналку