Серед українців є ті, хто має форму у стилі мілітарі у повсякденному житті, але не служить у складі ЗСУ. Закон забороняє це робити цивільним, тим більше під час воєнного стану.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа незаконне носіння військової форми можуть покарати, як повідомив юрист Ілля Хромець. У 2019 році уряд оновив статтю про "Незаконне носіння військової форми одягу зі знаками відмінності військовослужбовців".
Згідно із законом, порушники отримають попередження, а в гіршому випадку штраф від ста п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 2550 гривень до 3400 гривень. Також військову форму мають конфіскувати.
Юрист розповів, що сьогодні українців за порушення навіть можуть притягнути до відповідальності перед судом, але здебільшого притягнення відбувається через "відсутність у порушника захисника і за умови, що сам порушник погоджується з тим, що він одягнув форму як військову, демонструючи свою причетність до ЗСУ".
Довести, що людина порушила закон, дуже складно, тому що немає чіткого визначення за характеристиками форми, а також немає відповідальності за форму чи одяг, схожий на військовий.
"Отже, відповідальності за носіння одягу схожого на одяг ЗСУ на сьогоднішній день немає", - підбив підсумки юрист.
Але в будь-якому разі покарання буде виносити суд, якщо доведе вину, згідно із законом.
Нагадаємо, українських водіїв "звільнили" від штрафів
Раніше ми писали, заборона на продаж цигарок та алкоголю за готівку: у чому мінуси ідеї