Поряд з багатьма іншими популярними продуктами, поповзла вгору й ціна на сметану, без якої неможливо уявити улюблений борщ чи вареники.

Як відзначають аналітики, у грудні 2022 року середня споживча ціна сметани жирністю до 15% зросла на 3,1% – до 95,11 грн/кг проти 92,27 грн/кг у листопаді.Такі дані наводить Державна служба статистики.

Водночас протягом 2022 року середня споживча ціна сметани підвищилася на 26,6% (20 грн) – зі 75,12 грн/кг у січні. То ж, як бачимо, нові ціни здатні буквально спустошити гаманці українців або, як мінімум, переглянути свої списки покупок, відмовившись від окремих продуктів.

Сметана, фото: Pixabay
Сметана, фото: Pixabay

Для порівняння, наприкінці грудня 2022 у Державній службі статистики повідомили, що у листопаді 2022 року середня споживча ціна сметани жирністю до 15% зросла на 3,2% – до 92,27 грн/кг проти 89,38 грн/кг у жовтні.

Популярні новини зараз
У Кремлі почали готувати наступника для путіна, і в Україні вже знають ім'я Повістка на двері та призов резерву: як в Україні проходить нова хвиля мобілізації Один з найулюбленіших видів м'яса в українців подешевшав: є можливість забити морозилку Син Софії Ротару Руслан Євдокименко не зміг стримати гіркоти від втрати: "Дякую тобі за все"
Показати ще

Крім того, з початку цього року середня споживча ціна сметани підвищилася на 22,8% – зі 75,12 грн/кг у січні.

У Держстаті відзначили, що дані наведені без урахування тимчасово окупованої території Криму, Севастополя і частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Сметана, фото: Pixabay
Сметана, фото: Pixabay

Нагадаємо, пенсіонерам видадуть доплату: у ПФУ пояснили, як отримати гроші

Як повідомляв "Знай.ua", продавці змінили цінники на курятину та яловичину: м'ясо собі дозволити зможе не кожен

Також "Знай.ua" писав, подорожчання на 5-10% щомісяця: на яку категорію продуктів ціни злетять вже скоро