Багато українських компаній, які займаються переробкою пшона під кінець листопада 2022 року підвищили ціни на борошно. Сумнівів немає, що поштовхом до такого кроку стали аварійні відключення світла. Поступове подорожчання сировини для переробки та зростання собівартості виробництва борошна є наслідком необхідності частого використання генераторів через аварійні відключення електроенергії.

До того ж, як зазначається, в умовах, що склалися, деякі борошномельні підприємства працювали не на повну потужність, що сприяло зменшенню обсягів виробництва продукту.

Про це заявила керівник відділу зернових та олійних ринків ІА "АПК-Інформ" Анна Танська.

Борошно, скріншот: YouTube
Борошно, скріншот: YouTube

"Ситуація посилювалася перманентними відключеннями електропостачання в країні, що призводило до перебоїв з випіканням хліба та хлібобулочних виробів, затримок з їх постачанням у мережі роздрібної торгівлі тощо. Проте посилення панічних настроїв серед населення сприяло збільшенню його закупівельної активності на фоні бажання сформувати запаси на випадок погіршення ситуації з логістикою, повторного та тривалішого блекауту тощо через масовані обстріли російськими військовими по багатьох областях України (в т.ч. по об'єктах критичної інфраструктури)", - зазначає Анна Танська.

Популярні новини зараз
Може валятися у вас у кишені: за яку українську монету готові заплатити 15 500 грн Нова допомога з Чехії: хто з українців може розраховувати на виплати Українцям пропонують "бабусь в оренду", щоб відкосити від мобілізації: "Годувати 3 рази на день" Платити доведеться більше, але не всім: для кого тариф на доставку газу може суттєво зрости
Показати ще

Ціна на борошно. Фото: скриншот з відео
Ціна на борошно. Фото: скриншот з відео

За її даними, експорт продукції, хоч і помітно зріс останніми місяцями, проте й надалі здійснювався недостатніми темпами та обсягами, щоб допомогти вирівняти ситуацію. Відомо, що станом на 1 грудня пропозиції борошна найвищої якості надходять здебільшого за цінами 10000-11800 грн за тонну.

Нагадаємо, стануть дорожчими, ніж раніше? Яйця знову можуть зрости до захмарних висот, названо нові ціни.

Раніше повідомлялося, отримайте врожай на 20-30 днів раніше: як правильно сіяти моркву взимку.

Також, українцям показали ціни на популярні продукти – хліб, каву, чай та борошно: від бюджетного варіанту до менш доступного.