Стало відомо про те, що в Україні та країнах Європейського Союзу почали зростати ціни на молоко. При цьому спостерігається такий тренд останні кілька років.

Справа в тому, що з липня 2020 року почали зростати ціни на молоко, і лише в першому півріччі цього року в країнах ЄС вони зросли на 20%, а цього року ще на 10,5%. Зростання з початку року у жовтні становило 34%, а якщо порівняти жовтневі ціни 2022 року з цінами жовтня минулого року.

Ціни на молоко, скріншот з відео
Ціни на молоко, скріншот з відео

В Україні ж ціни не сильно піднімалися вгору, а в березні-травні навіть знизилися через проблеми з логістикою та збутом. А ось з липня почалося подорожчання, і ближче до вересня вони досягли довоєнного рівня – 11,2 гривні за кілограм, а у жовтні вже 11,8 гривень.

Аналітики зазначили, що найближчими кількома місяцями зростання ціни молока-сировини досягне 12 гривень, але й на цьому не зупиниться.

Популярні новини зараз
Нахамили та зробили винним: у "Ощадбанку" не захотіли допомагати українцеві, у якого з картки зникли гроші Нові ліміти споживання електрики: які зміни запровадили в Україні з 8 лютого Українцям пропонують "бабусь в оренду", щоб відкосити від мобілізації: "Годувати 3 рази на день" Оплата за розподіл газу зміниться: хто вже в лютому буде платити інакше
Показати ще

Ціни на молоко, фото: вільне джерело
Ціни на молоко, фото: вільне джерело

Таке порівняння динаміки дозволяє стверджувати, що ситуація з минулим і поточним роком відрізняється значною, і винна повномасштабна війна в Україні.

Якщо торік ціна молока в Україні була вищою, ніж у деяких європейських країнах, то цього року як на початку, так і у жовтні сире молоко в Україні дешевше, ніж у середньому в ЄС, а також в окремих європейських країнах.

До речі, до кінця року зростуть ціни в Україні і на інші продукти через інфляцію, і до довоєнного рівня нам ще дуже далеко.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, що не тільки грілка, одяг та гарячий чай: як не задубіти взимку без опалення - поради від МОЗ

Раніше повідомлялося, що чи зросте вартість електрики: в YASNO розповіли, що чекає на українців вже дуже скоро

Також, для піци, до вина чи просто так: супермаркети знизили ціни на сир, саме час поповнювати запас