У жовтні 2022 року споживча інфляція у річному обчисленні прискорилася до 26,6%, за місяць ціни зросли на 2,5%.

Про це свідчать дані, опубліковані Держстатом. Темпи зростання цін відповідали базовому прогнозу НБУ, опублікованому в Інфляційному звіті за жовтень 2022 року.

Основною причиною прискорення інфляції залишаються прямі наслідки повномасштабної війни росії проти України. Це по-перше, порушення виробництва та ланцюгів постачання,
зростання виробничих витрат бізнесу. Також у НБУ називають причиною росту цін ситуативне збільшення попиту на окремі товари та послуги.

За даними НБУ, інфляційний тиск за умов війни очікувано посилюється. Проте інфляція залишається контрольованою, а поточна динаміка відповідає прогнозу Національного банку України. Останній передбачає зростання інфляції до 30% наприкінці цього року та її уповільнення у 2023 році.

Щоб притримати інфляцію Нацбанк утримує облікову ставку на рівні 25% та прогнозує її збереження на поточному рівні ще тривалий час.

Популярні новини зараз
Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Остання дзеркальна дата перед Новим роком: як правильно провести 12 грудня, щоб збулися бажання Катя Репяхова заявила, що не боїться розлучення з Віктором Павліком: "Коли він зустрічав своїх нових дружин..."
Показати ще

Відзначається, що прискорилося подорожчання одягу та взуття, товарів для дому (посуду, меблів, домашнього текстилю, побутової техніки та хімії), електроніки, авто, товарів особистого догляду та товарів для ремонту.

Нагадаємо, ми писали, що суми у чеках зросли на третину: в Україні рекордно подорожчали фрукти, овочі та яйця.

Як повідомляв "Знай.ua" ціни на сало досягли космічного рівня, але буде ще дорожче: невтішний прогноз експертів

Також "Знай.ua" інформував, доведеться заплатити на 38-39% більше: як здорожчає продовольчий кошик вже у грудні