У Києві почалися роботи з реконструкції Пейзажній алеї.

Будівництво Пейзажній алеї було проведено в 1980 році. Вона стала частиною заповідника "Стародавній Київ". У 2009 і 2011 роках на алеї з'явилися унікальні скульптури, арт-об'єкти, дитячі сквер, майданчик. Все це було створено руками небайдужих киян.

Реконструкція має завершитися восени 2021 року, після чого полюбилося багатьом киянам місце променадів, можливо, зміниться до невпізнання. Там має з'явитися новий сквер, оглядовий та дитячий майданчики, велопарковки, художнє освітлення і Wi-Fi.

Серед запланованих робіт:

Популярні новини зараз

Українці мають право на безкоштовну комп'ютерну томографію: у МОЗ розповіли як це зробити

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Михайло Поплавський проміняв студенток на сарай з коровами: "тусив" усі вихідні

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще
  • реконструкція підпірних стінок, сходів і річного лекторію;
  • укріплення схилів;
  • установка відеоспостереження та публічного Wi-Fi;
  • модернізація системи освітлення, електропостачання, дощової каналізації.
  • облаштування доріжок з гранітної бруківки, тактильної плитки і майданчиків з гумовим покриттям.
  • облаштування скверу, дитячих і спортивних майданчиків:
  • установка лавок, парковок для велосипедів, боллард і паркувальних стовпчиків;
  • висадка близько 5 тис дерев, кущів та чагарників.

Обіцяють встановити відеоспостереження і повністю оновити освітлення, висадити нові дерева та кущі, облаштувати нові оглядові майданчики, встановити лавки. Також на алеї з'явиться загальнодоступний Wi-Fi.

На Пейзажній алеї хочуть зміцнити схили і реконструювати підпірні стіни.

Капітальний ремонт Пейзажній алеї передбачає заміну дорожнього покриття, освітлення, встановлення підсвічування деяких скульптур, підсилення підпірної стіни, нові оглядові майданчики, сходи в зелену зону та інше.

"Ми хочемо навести порядок на Пейзажній алеї, щоб вона стала частиною єдиного пішохідного туристичного маршруту. Після проведення реконструкції киянам буде зручно з нею гуляти. Наприклад, буде розширено вхід на Пейзажну алею з боку Історичного музею Десятинної церкви. Доріжки будуть вимощені гранітною плиткою з єдиним малюнком. Пішохідна зона тут стане зручною для батьків з дитячими колясками і людей з обмеженими можливостями. Ми замінимо тут всі комунікації, зміцнимо підпірні стінки, буде повністю замінено освітлення", – розповів Олександр Густелев, заступник голови КМДА.

"Ми будемо наводити порядок не тільки на ділянці дороги. Уздовж неї будуть розбиті газони, влаштовано пішохідні доріжки, будуть висаджені нові дерева. Також облаштуємо систему поливу. Повністю оновимо і зміцнимо підпірні стінки, які за роки, на жаль, вже прийшли в непридатність. Також буде повністю замінено освітлення. На Пейзажній алеї з'явиться зливова каналізація, і вода буде накопичуватися на самій алеї", – каже Олександр Густелев.

"Арт-об'єкти на Пейзажній алеї – це магніти, які приваблюють сюди численних туристів і киян. Ми не будемо нічого змінювати, лише художньо подсветим ці унікальні об'єкти. Що ж стосується ремонту пошкоджених скульптур, наприклад, зламані пальці на руках у ангелів, то ми будемо запрошувати до проведення ремонту авторів цих скульптур. Будемо допомагати їм привести скульптури в порядок, оскільки самі не маємо права їх ремонтувати", – продовжує Олександр Густелев.

Будуть стаю декоративне підсвічування, а також нові скульптури і лавки в єдиній стилістиці.

"Після установки боллародов заїхати на алею буде неможливо ні з вулиці Володимирській, ні з численних арок в старовинних будинках. Встановивши їх, ми зробимо Пейзажну алею більш затишною для пішоходів, збережемо зелену зону і позбавимо це місце від пересувних автокав'ярень", – каже Олександр Густелев.

Оглядові майданчики стануть улюбленим місце для киян і туристів.
"Зараз роботи лише стартували. Комплексна реконструкція виконується на ділянці від Десятинного провулку, 7 до вулиці Велика Житомирська, 8-б. Потрібно відзначити, що роботи тут проводяться практично вручну, оскільки сюди неможливо запустити важку техніку. І до того ж тут знаходиться основна маса арт-об'єктів. Робочі перекладають комунікації і вже укладають гранітне мощення на деяких ділянках. За планами роботи на цій ділянці повинні завершити до кінця серпня. Далі приступимо до наступних етапів, звичайно наскільки дозволятиме погода. Повністю завершити роботи на Пейзажній алеї ми плануємо в наступному році", – ділиться планами Олександр Густелев.
Перший етап робіт збираються завершити на початку осені, другий етап – в 2021 році.