Заступник голови правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Микола Савчук в одному з інтерв'ю розкрив важливі аспекти використання вітрогенераторів та комбінованих систем енергозабезпечення для приватних будинків.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа його словами, у сучасних реаліях найбільш ефективним рішенням є сонячна та вітрова енергія.
Такі системи, потужністю до 10 кВт, включають не тільки вітрогенератори та сонячні панелі, а й необхідне додаткове обладнання: контролер заряду, акумулятори та інвертор. Ключовою перевагою цих комбінованих установок є їхня здатність забезпечувати стабільне енергопостачання навіть за відсутності централізованої електромережі.
Це особливо важливо в умовах можливих відключень електроенергії, адже дозволяє підтримувати роботу критично важливих систем водопостачання, опалення та забезпечувати можливість заряджання мобільних пристроїв.
Савчук наголошує, що такі системи мають рівномірніший розподіл генерації енергії протягом року. Це особливо цінно у зимовий та весняний періоди.
Однак важливо враховувати, що вартість комбінованих систем суттєво перевищує ціну на сонячні панелі аналогічної потужності. Наприклад, якщо 30-кіловатна сонячна система може коштувати від 20 до 24 тисяч доларів, то комбінована система потужністю до 10 кВт з усім необхідним обладнанням коштуватиме приблизно 20 000 євро.
"Ті, хто ставлять вітрогенератори, розуміють, що через рік електроенергія стане ще дорожчою", - зазначає він.
У звичайний будинок експерт радить купувати систему на 5-7 кВт, адже ціна на неї буде майже вдвічі дешевша.
Нагадаємо, відрізали світло за борги: як повернути електропостачання, не виходячи із дому
Як повідомляв "Знай.ua", українцям пояснили, коли про графіки відключень світла можна буде забути: "Є варіант..."
Знай.ua писав, тарифні махінації: як постачальники комунальних послуг обманюють українців