В Україні знову підвищуються ціни на пальне. Це рішення, прийняте парламентом, вплине на вартість бензину, дизельного палива та автогазу на всіх АЗС. Розповідаємо читачам, які зміни чекають на водіїв і що стало причиною такого кроку.

Підвищення цін на пальне пояснюється двома ключовими факторами. По-перше, Україна прагне наблизити своє законодавство до стандартів Євросоюзу. Це вимагає внесення змін до податкової політики, зокрема щодо акцизів на пальне. По-друге, держава потребує збільшення надходжень до бюджету для покриття зростаючих видатків на безпеку та оборону.

АЗС
АЗС

За словами експертів, новий податок на бензин становитиме 1,5 грн за літр, а на дизельне паливо – 2 грн за літр. Здається, це незначне підвищення, адже коливання цін на паливному ринку в межах 1,5-2 грн за літр є звичним явищем і споживачі не завжди звертають на них увагу.

У середині березня 2024 року літр бензину коштував 52,7 грн, але ціна зросла майже на 4 грн – до 56,48 грн. Дизельне паливо коштувало 53,2 грн за літр у березні, а на початку травня ціна піднялася до 54,2 грн за літр, але в червні вона знизилася до 52,6 грн за літр. Ці коливання є типовими для ринку пального.

Популярні новини зараз
Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

Експерти прогнозують, що перше помітне зростання цін може припасти на початок жнив. Це традиційний період, коли попит на пальне зростає, що може ще більше підштовхнути ціни вгору.

Підвищення цін на бензин, дизель та автогаз по всій Україні є неминучим результатом законодавчих змін та фінансових потреб держави. Водіям варто підготуватися до можливих витрат і врахувати це у своєму бюджеті. Попри те, що зміни можуть здатися незначними, вони вплинуть на загальну вартість поїздок та експлуатації автомобілів. Тож слід бути готовими до нових цінових реалій на ринку пального.

Нагадаємо, Українцям загрожує подвійний удар по гаманцю: за що здеруть шалені штрафи

Раніше ми розповідали, що Маршрутники вирішили підняти ціни на проїзд: доведеться платити у половину більше

Також, М'ясо стало недосяжною розкішшю: нові ціни шокують українців