У пресслужбі Національного банку України (НБУ) проаналізували використання платіжних карток, емітованих українськими банками протягом першого кварталу 2024 року.

За даними аналізу, в період з січня по березень було здійснено 1950,9 мільйонів операцій, включаючи безготівкові платежі та зняття готівки. Загальна сума цих операцій склала 1489,7 мільярдів гривень.

НБУ
НБУ

З цих операцій 1837,6 мільйонів були безготівковими, що склало 960,9 мільярдів гривень. Це означає, що більшість операцій, як за кількістю, так і за сумою, здійснювалися безготівково. У січні - березні 2024 року частка безготівкових операцій за сумою склала 64,5%, а за кількістю - 94,2%.

Аналіз також показав, що українці найчастіше використовували банківські картки для покупок у торговельних мережах. За цей період було зафіксовано 1 323,4 мільйони транзакцій на загальну суму 433,2 мільярдів гривень.

безготівкові операції
безготівкові операції

Популярні новини зараз
ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати Гроші змусять повернути державі: українців попередили Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші
Показати ще

Крім того, значну частину операцій складали перекази з картки на картку - 8,9% за кількістю і 32,9% за сумою. Оплата товарів та послуг в Інтернеті становила 14,1% за кількістю операцій і 14,6% за сумою.

Середня сума операції у торговельній мережі становила 327 гривень, середня сума переказу між картками - 1931 гривню, а середня сума онлайн-оплати товарів та послуг - 541 гривню.

Гроші, гаманець / фото: Freepik
Гроші, гаманець / фото: Freepik

Також у НБУ сказали, що все більше українців користуються цифровими версіями платіжних карток, які зберігаються у смартфонах чи інших пристроях. Кожна четверта активна картка є цифровою. Більшість операцій проводяться безконтактно, як за допомогою карток, так і через гаджети.

Нагадаємо, банки готують важливі зміни: що чекає на українців

Раніше ми писали про те, що ПриватБанк не залишає вибору: замість грошей українці отримують старий "мотлох"

Вам буде цікаво дізнатися дорожче золота: за 1-гривневу монету колекціонери заплатять майже 50 тисяч гривень