Жителі сільської місцевосці також страждають від атак росії, але в них немає змоги сховатись на паркінгу, метро або бомбосховищі. Здається, є чимало альтернативних місць, але деякі з них не просто створюють ілюзію безпеки, а й ставлять життя під загрозу.

Будинок в селі
Будинок в селі

Льохи та підвали зі слабким перекриттям

Перекриття підвалу, зроблене з тонких бетонних плит або дерева, не зможе забезпечити надійного захисту. В випадку обвалу таке "укриття" перетвориться на смертельну пастку. Міцний льох, розташований під не надто міцним будиночком, також є небезпечним місцем для сховища.

Будівлі з тонких та легких матеріалів

Старі хати, сараї, господарські споруди, теплиці - всі ці "сховища" можуть моментально обвалитись, спричинивши травми, й не витримають навіть уламкового ураження. Тим більше не захистять вони при потужній вибуховій хвилі або прямому влучанні.

Популярні новини зараз
Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще

Поля та відкрита місцевість

Ховатись на вулиці, в неглибоких канавах, під деревами - це дуже погане рішення. В цьому випадку в вас взагалі не буде ніякого захисту від вибуху, ударної хвилі чи уламків.

Біля скляних конструкцій, легкозаймистих матеріалів та вікон

Дуже небезпечно ховатись поряд з запасом дров, балонами з газом та іншими об'єктами, які можуть спалахнути або вибухнути після "прильоту". З тієї ж причини не слід в якості укриття використовувати гараж.

Газовий балон, скріншот: OLX
Газовий балон, скріншот: OLX

Навіть за умови знаходження в відносно мііцній будівлі не можна ховатись біля вікон, вітрин, скляних дверей, тому що скло, розбите вибуховою хвилею, може розлітатись на значну відстань та спричиняти травми.

Де можна ховатися?

Найкращий варіант - міцний та глибокий льох або підвал, який має армоване бетонне перекриття. Дуже важливо, щоб таке укриття мало хоча б два виходи, не завалені речами.

Підвал, скріншот: YouTube
Підвал, скріншот: YouTube

Якщо поруч є міцні кам'яні або цегляні будівлі з товстим фундаментом та стінами, заглибленими в землю, їх також можна використовувати в якості укриття. Важливо, щоб в цих спорудах не було вікон і щоб вони були розташовані подалі від інших будівель.
На крайній випадок можна використати правило двох стін. Це краще, ніж нічого.
Варто заздалегідь подбати, щоб в укриття були ліхтарик, вода, аптечка.

Не ігноруйте сигнали тривоги!

Раніше портал Знай писав Змусять платити ще більше: в Україні запровадили нові правила перевезення тварин в автобусах.

Також портал інформував Втікали від війни – опинились на вулиці: десятки тисяч українців стали бездомними в ЄС.

Крім того, ми повідомляли Колектори серйозно візьмуться за тих, хто брав кредити у ПриватБанку: кого саме це стосується.