Поки що лише третина банків в Україні готова дати позику бізнесу без державних програм. Але скоро це може змінитися: очікується, що вартість кредитів для малого та середнього бізнесу стане доступнішою.

Головним "тягарем" зниження вартості кредитів стане, швидше за все, зниження ставки Національного банку України (НБУ). Очікується, що протягом наступних 2-3 місяців ставка НБУ може знизитися з поточних 14,5% до 14-13%.

Кредити. Фото: скриншот Youtube-відео
Кредити. Фото: скриншот Youtube-відео

З початку 2024 року в українському бізнесі спостерігається значний попит на кредити, спрямовані на придбання автотранспорту, комерційної техніки та виробничого обладнання. Це відображається у збільшенні кількості запитів у банків щодо отримання фінансування на ці цілі.

Найбільш популярними серед підприємців є кредити на строк від 3 до 5 років, оскільки такий термін дозволяє розподілити витрати на придбання обладнання або транспорту на більш тривалий період і зменшити навантаження на фінансовий бюджет компанії.

Популярні новини зараз
В Україні пенсії рахуватимуть за однією формулою: у кого виплати будуть більше 10 тисяч Пенсія за інвалідністю: скільки в 2024 році отримуватимуть українці з 3 групою Закочуйте рукави – ще доведеться попрацювати: кого з українців не відпустять на пенсію у 2024 році Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп
Показати ще

кредити
кредити

За 2023 рік ставки за кредитами вже знизилися на 3-4% через попереднє зниження ставки НБУ. Банки активно досліджують можливість зниження ставок підтримки бізнесу.

Якщо Національний банк зменшить ставку, це може сприяти подальшому полегшенню умов кредитування для підприємств.

Раніше повідомлялося на порталі Знай.ua ви як хочете, але долар буде по 40: аналітики говорять про неминучість послаблення курсу

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, євро натомість долара: НБУ розглядає зміну курсу гривні.

Нагадаємо, що кожен під прицілом податкової: Нацбанк запроваджує нові правила