Українці, яким відмовили у призначенні житлової субсидії, можуть повторно звернутися за допомогою. Хто отримає другий шанс, розповіли у пресслужбі Пенсійного фонду України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднією із найчастіших причин відмови у житловій субсидії є наявність заборгованості на комунальні послуги. Однак, якщо питання з боргом вирішити протягом двох місяців від початку оформлення субсидій на новий період, то ПФУ перегляне своє рішення та призначить допомогу заднім числом.
Для цього необов'язково повністю оплачувати борг. Як варіант, оформити з постачальником послуг договір про реструктуризацію, отримати субсидію та частинами повертати суму заборгованості, а також сплачувати поточні рахунки.
"Якщо питання заборгованості буде вирішено протягом 2-х місяців з початку неопалювального сезону, то на підставі наданих документів житлову субсидію призначать з 1 травня 2024 року", - йдеться в повідомленні.
При якому боргу відмовлять у субсидії
Пенсійний фонд не надає субсидії особам, які мають прострочену заборгованість на строк понад 3 місяці та у розмірі від 680 гривень.
Якщо людина не визнає заборгованість, вважаючи, що суму нарахували неправомірно, вона має право оскаржити це в судовому порядку.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, прийшло лихо, звідки не чекали: кого з українців можуть змусити повернути частину субсидії.
Також наш портал інформував, житлові субсидії під час війни: що потрібно зробити, щоб виплати не анулювали.
Крім того, ми писали, не платити взагалі або віддавати лише половину: хто з українців може забути про комуналку.