Енергетична ситуація в Україні залишається напруженою, і очікувати на суттєве поліпшення найближчим часом, на жаль, не доводиться. Дефіцит електроенергії і, як наслідок, відключення споживачів можуть тривати протягом усього літа, а потім і восени, і взимку.

Єдине, що може змінюватися, – це характер відключень. Вони можуть бути плановими, стабілізаційними чи аварійними.

Тарифи на електроенергію, енергетика / фото: Pixabay
Тарифи на електроенергію, енергетика / фото: Pixabay

Основними ризиками для погіршення ситуації залишаються обстріли енергетичної інфраструктури, несприятливі погодні умови та ремонт об'єктів генерації.

Обстріл, на жаль, став звичайним явищем і є головною причиною дефіциту електроенергії. Приклади таких атак спостерігалися на початку червня, коли ворог завдав ракетно-дронових ударів по енергооб'єктах у кількох областях.

Популярні новини зараз
Українців ловитимуть посеред вулиці — ТЦК отримали нові повноваження по перевірці документів Пенсіонери мають право на виплату в 13 тисяч гривень: як оформити підвищену пенсію Гроші змусять повернути державі: українців попередили ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"
Показати ще

Ремонт енергоблоків атомних електростанцій також має серйозний виклик. Загалом в Україні діють 9 атомних блоків, які потребують регулярного технічного обслуговування. Цього року графік ремонтів було перенесено на літо, і до середини осені всі блоки мають пройти ремонт, щоб забезпечити їхню безперебійну роботу взимку.

Електроенергія на приватних сонячних станціях
Електроенергія на приватних сонячних станціях

Важливу роль грає і сонячна генерація, частка якої за умов зниження атомної і теплової генерації значно зросла. Однак у похмуру погоду її частка суттєво знижується, що збільшує дефіцит та ризики відключень.

З настанням опалювального сезону ситуація може ускладнитися ще більше, оскільки необхідно буде постачати споживачам тепло. Підприємства, що виробляють та постачають гарячу воду та тепло, відносяться до критичної інфраструктури та не відключаються від енергопостачання. Проте збільшення споживання електроенергії потреб теплозабезпечення призведе до зменшення лімітів населенню.

Нагадаємо, світло відключили, газові прилади не працюють: що робити

Як повідомляв "Знай.uа", підвищення тарифів на світло та "скорочення" субсидії: у Мінсоцполітики озвучили важливе рішення

Знай.ua писав, поки люди шкребуть копійки на нові тарифи за світло, зарплати членів "Укренерго" досягають майже 8 млн на місяць