Навіть після розблокування рахунків українці часто не можуть скористатись своїми грошима. Така ситуація виникла у мешканця Кривого Рогу, якому виконавча служба заблокувала зарплатний рахунок, а потім частково зняла обмеження на користування коштами. У банку постанову проігнорували і доступ до коштів чоловіку не надали.

Законодавство України передбачає, що боржники мають право користуватися частиною своїх коштів, навіть якщо їхні рахунки заблоковані. Для цього потрібно написати заяву та отримати відповідну постанову від виконавця. Проте, як виявляється, отримати ці гроші – ще те випробування.

Ощадбанк, кадр з відео
Ощадбанк, кадр з відео

Користувачка Анастасія Запорожченко поділилася своєю історією на порталі Мінфін, де розповіла, як її батько зіткнувся з бюрократичною тяганиною в Ощадбанку. Попри наявність постанови, банк постійно відмовлявся знімати арешт, посилаючись на те, що документ не було отримано.

Банк затягує процес: чи є вихід?

"Батькові кажуть, що такий лист не отримували, виконавцю кажуть, що отримали, але не зарезервували. Через кілька хвилин я телефоную на гарячу лінію, де знову кажуть, що такий лист не приходив взагалі", – обурюється Анастасія.

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році
Показати ще

Рекомендації відправити документ електронною поштою теж не допомогли. В результаті, власник рахунку вже місяць не може користуватися власними коштами, розблокованими рішенням виконавця.

Чоловік планує звернутися до суду і домагатися справедливості. Інший користувач порталу, Сергій Шевчук, також місяць чекає на відповідь від Ощадбанку щодо зняття арешту.

Як діяти, якщо ваш рахунок заблоковано?

Рахунки можуть блокувати через невиплату боргів: кредитів, податків, аліментів, комунальних платежів та адміністративних штрафів. Процес блокування відбувається швидко: виконавець отримує інформацію про рахунки боржника, і банк надає всі необхідні дані.

Щоб відновити доступ до своїх коштів після погашення заборгованості, необхідно отримати копію документа про завершення виконавчого провадження. Цей документ є підставою для розблокування рахунку. Клієнт повинен пред'явити підтвердження банківській установі та зачекати успішного опрацювання звернення.

Що робити, якщо банк відмовляється співпрацювати?

Якщо банк не виконує постанову виконавця, необхідно діяти рішуче:

  1. Повторно надіслати документи електронною поштою і поштою з повідомленням про вручення.
  2. Телефонувати на гарячу лінію банку та вимагати пояснень.
  3. Звернутися до вищого керівництва банку з офіційною скаргою.
  4. Подати позов до суду на банк за невиконання законних вимог.

Не забувайте про можливість вимагати компенсацію моральної шкоди за безпідставне утримання ваших коштів.

Нагадаємо, Банківська таємниця більше не таємниця: всю інформацію про ваші гроші розкриють

Раніше ми розповідали, що Українців попередили про небезпеку: дивні повідомлення не принесуть нічого хорошого