У минулому році роботодавців звільнили від індексування заробітної плати працівникам. Але з січня цього року до цієї процедури вони мають повернутись.

Таку потребу визначили законом про "Державний бюджет України за 2024". Про індексацію доходів українців повідомили у листі Міністерства соціальної політики.

Підвищення зарплат в Україні, фото: кадр з відео
Підвищення зарплат в Україні, фото: кадр з відео

Обчислення індексу споживчих цін для підвищення доходів українців проводиться наростаючим підсумком. Тож при обчисленні ІСЦ з січня цього року будуть спиратись у розрахунку коефіцієнта на грудень минулого року.

Грудень буде базовим місяцем при відновленні нарахування індексації заробітної плати. Але підвищення буде працювати лише за умов, що заробітні плати працівників не зростали у січні цього року, або ж раніше. Якщо оклад був збільшений цьогоріч, то базовим місяцем для розрахунку коефіцієнта індексації можна сміливо вважати січень 2024 року.

Популярні новини зараз
Орендарі можуть привласнити житло? Що треба знати Війна не закінчиться ні в 2024, ні навіть у 2025: переможниця "Битви екстрасенсів" розповіла про вихід на кордони 1991 року Валютний ринок чекають важливі зміни: як можна буде здати чи купити долари Змішайте банани зі сметаною і вийде торт, краще за Наполеон: рецепт без випічки
Показати ще

зарплата, скріншот з відео
зарплата, скріншот з відео

Орієнтуватись на січень можуть багато роботодавців, адже саме тоді почалось зростання прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Саме від цього у більшості випадків залежить розрахунок посадового окладу. Якщо динаміка інфляції збережеться на нинішньому рівні, то вперше індексацію проведуть уже у квітні-травні цього року. Індексація для кожного буде різною і залежатиме від роботодавця.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, НБУ звернулися до всіх отримувачів зарплати у конвертах: ось що чекає на них

Раніше портал Знай інформував, популярні банки встановили ліміт на перекази: які суми потраплять під обмеження

Також портал Знай повідомляв, комуналка, пальне та продукти харчування: як здорожчало життя українців за два роки повномасштабного вторгнення