З 1 березня 2024 року громадяни України мають перспективу на отримання збільшених пенсійних виплат, завдяки запропонованим урядовим змінам.

Це заохочення спрямоване на покращення фінансового стану пенсіонерів та базується на проекті постанови, який наразі перебуває на обговоренні на порталі Федерації профспілок України.

Пенсіонери, фото: Уніан
Пенсіонери, фото: Уніан

По суті пропозиції, планується провести індексацію пенсій з коефіцієнтом 1,079, що позначиться кінцевих сумах виплат.

Передбачається, що мінімальне підвищення виплат пенсіонерам становитиме 100 гривень, а максимальне – 1577 гривень.

Популярні новини зараз
Від боргу за газ можна позбутися, навіть якщо він – під 200 тисяч гривень: як це можливо Війна не закінчиться ні в 2024, ні навіть у 2025: переможниця "Битви екстрасенсів" розповіла про вихід на кордони 1991 року Тариф 7,96 грн/куб діятиме не для всіх: кому доведеться платити більше Є чим пишатися: який вигляд має перший український позашляховик, який плутають з іномаркою
Показати ще

Однією з цілей такої індексації є вирівнювання розмірів пенсій для різних категорій громадян залежно від часу їхнього виходу на пенсію.

Обмін валют, фото Facebook НБУ
Обмін валют, фото Facebook НБУ

Проект також враховує, що індексація у розмірі 7,9% торкнеться пенсій, призначених до 2021 року. Ті, хто виходив на пенсію з 2021 по 2023 рік, отримають додаткові 100 гривень. Це спрямовано створення балансу у виплати та облік відмінностей у системі призначення пенсій у різні періоди.

Також очікується, що ці зміни сприяють вирівнюванню стандартів життя для пенсіонерів та збільшать середній розмір пенсії до 6 тисяч гривень.

Раніше ми писали про те, що зберуть частину пенсії і не тільки: неоплачені платіжки можуть обернутися великою бідою

Крім того, Знай.ua повідомляв, перерахунок виплат у березні: індексація торкнеться не лише пенсіонерів

Варто нагадати, що у українців відмовляють у відновленні пенсійних виплат: популярна помилка в "ідентифікації"