НБУ наразі має достатньо ресурсів для утримання курсу гривні на стабільному рівні. Це стало можливим завдяки суттєвій міжнародній фінансовій підтримці. Такий висновок зробили аналітики інвесткомпанії ICU у своєму новому тижневому звіті.

Протягом минулого тижня НБУ продав 661 мільйон доларів із міжнародних резервів, аби згладити коливання на ринку. Хоч у понеділок курс гривні дещо ослаб — на 14 копійок, загалом протягом тижня його вдалося втримати в дуже вузькому діапазоні — 41,72-41,82 гривні за долар. Офіційний курс гривні втратив лише 0,2%.

Валюта. Фото: скрін youtube
Валюта. Фото: скрін youtube

Євро подорожчав одразу на 0,7% — як через незначне ослаблення гривні, так і через укріплення євро на світовому валютному ринку. Готівковий долар у банках зріс у ціні в середньому на 0,25%, при цьому деякі фінансові установи продавали його за курсом вище 42 гривень за долар.

Прогноз до кінця року

Фінансові експерти ICU підкреслюють, що наразі ефективний курс гривні трохи девальвував, але загроз для макрофінансової стабільності немає. Завдяки поточним валютним інтервенціям та міжнародній допомозі, НБУ зберігає можливість контролювати ринок.

Популярні новини зараз
Правила нарахування "комуналки" зміняться: українці самі визначатимуть суми у квитанціях Пенсіонерам удвічі підвищили вікову доплату: хто отримає більше грошей Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано Водії масово отримують штрафи після спілкування з патрульними: за що карають навіть без порушень
Показати ще

Обмінник. Фото: скрін youtube
Обмінник. Фото: скрін youtube

За оцінками аналітиків, до кінця 2025 року валютні резерви України можуть перевищити 50 мільярдів доларів. Це дозволить Нацбанку й надалі утримувати гривню від різких коливань.

Однак у 2026 році ситуація може змінитися. Очікується зниження обсягів зовнішнього фінансування, що потенційно створить тиск на резерви НБУ і курс гривні.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, не тримайте під матрацом: у якій валюті краще мати заощадження, щоб гроші "працювали" на вас.

Також наш портал інформував, фальшиві долари заполонили Україну: де найчастіше зустрічаються та які купюри підробляють.

Крім того, ми писали, перехід з долара на євро: у НБУ розповіли, як це позначиться на українцях.