Українська енергосистема поки що тримається і дозволяє постачати електроенергію до будинків без обмежень. Втім, запровадження графіків і навіть блекаут дуже ймовірні. Коли можуть почати відключати світло, розповів експерт Олег Попенко у коментарі telegraf.

За словами Олега Попенка, найбільш небезпечно для енергогенерації в Україні - падіння середньодобової температури. Це змусить українців активніше користуватися електроприладами та призведе до серйозного зростання споживання.

Обігрівач. Фото скріншот з Youtube
Обігрівач. Фото скріншот з Youtube

Так, якщо середньодобова температура знизиться до 8-10 градусів морозу, то очікується приріст споживання електроенергії приблизно на 20%. Цей показник є критичним і може призвести до аварійних відключень.

Відключення світла. Фото: скрін youtube
Відключення світла. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Не вистачить навіть на кілограм цукерок: пенсіонерів обурили новими "березневими" надбавками У супермаркетах ціна на овочі "летить до небес": те, що люблять українці, вже дорожче у 5 разів Чому не можна сміятися 4 березня і навіщо викидати взуття: суворі заборони та обряди на Герасима Граківника Пенсіонерам дали термін до 31 березня, інакше не буде виплат
Показати ще

"При температурі 0...-2 градуси ми ще можемо знайти вільні обсяги електроенергії в Європі, щоб компенсувати дефіцит і уникнути аварії, але замістити 20% обсягу буде вже неможливо. Таких вільних обсягів для імпорту ми просто не знайдемо", – пояснив експерт.

При цьому Олег Попенко додав, що для серйозного стрибка споживання така середньодобова температура має протриматися понад 1-2 дні.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ситуація ускладнюється: енергетики попередили українців готується до можливих відключень.

Також наш портал інформував, покращені графіки відключень вже готові: директор Yasno відповів або чекати відключення світла в морози.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українцям назвали регіони, де раніше за всіх почнуться відключення світла: "На жаль, доведеться".