В Україні продовжують перевіряти фактичне місце проживання переселенців, адже, як з'ясувалося, тисячі людей отримували незаконну допомогу. Проте ВПО, які виїхали за кордон, але продовжували отримувати виплати від держави до набуття чинності постанови про зміни правил їх нарахування, не потрібно буде повертати кошти.

Про це заявила віце-прем'єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в ефірі телемарафону. Вона наголосила, що це консолідоване рішення Кабміну.

Ірина Верещук, фото: скріншот із відео
Ірина Верещук, фото: скріншот із відео

ВПО не зобов'язують повернути гроші, бо раніше діяли інші правила.

"Якщо люди отримували виплати, як ВПО і перебували за кордоном до набуття чинності постанови, вони не будуть повертати виплати. Тому що такі були правила тоді. Навіть якщо вони виїхали за кордон і отримували гроші - вони нічого державі не винні", - сказала вона.

Популярні новини зараз
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Також гроші можуть не повертати ті українці, які вже повернулися до своїх рідних будинків і за визначенням не є ВПО.

Гроші. Фото: Telegram
Гроші. Фото: Telegram

Крім того, за підрахунками уряду, в Україні зараз налічується 4,9 млн ВПО, серед яких 2,6 млн отримують виплати. При цьому щонайменше 40% людей живуть лише на цю грошову допомогу. Право на виплати після перевірок втратили 158 тисяч переселенців.

"Левова частка таких людей - це ті, які виїхали за кордон, живуть там постійно та отримують виплати від держав, де проживають", - зазначила Верещук.

Нагадаємо, "Yasno" щедро віддячить українцям за оплату комуналки і не тільки: як отримати бонуси

Раніше ми писали про те, що майже 900 гривень надбавки можуть оформити пенсіонери вже у листопаді: список важливих документів

Як повідомляв Знай.ua, борг за блакитне паливо: "Нафтогаз" терміново застеріг українців