Українців активно закликають відмовлятися від паперових рахунків за комунальні послуги та переходити на їхні електронні аналоги. Чому не варто поспішати це робити, пояснив голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко у своєму telegram.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксперт наголошує, що у разі виникнення непорозумінь чи сумнівних нарахувань саме паперові рахунки є основними доказами порушення прав споживачів комунальних послуг.
Наприклад, у паперовому рахунку за централізоване опалення зазначено докладну інформацію про послугу, заборгованість, перерахунки та інші важливі показники, які дають зрозуміти, як і за що нараховувалася сума до оплати.
Водночас електронний рахунок не містить докладної інформації і якщо справа дійде до суду, то довести щось споживачеві буде вкрай складно.
"В електронній квитанції не зазначено навіть спожитий обсяг послуги, а є лише сума до сплати за окремий період", - зазначив Олег Попенко.
Крім того, експерт вважає, що масовий перехід на електронні квитанції може призвести до того, що у платіжках українців з'являтимуться сумнівні нарахування.
"На мою особисту думку, відмова від паперових рахунків може призвести до сплеску шахрайських схем зі сторони монополістів комунальних послуг. Тоді як при спробі подати на них в суд, ви будете позбавлені детальної схеми формування ваших рахунків і нарахування сум", - поділився думкою експерт.
Раніше портал Знай повідомляв, комуналка у новому опалювальному сезоні: скільки платитимуть українці.
Також наш портал інформував, готуйте гаманці: в обленерго назвали категорію українців, яких дуже засмутять рахунки за світло.
Крім того, ми писали, соцдопомогу на комуналку для непрацюючих пенсіонерів: які документи необхідно надати.