Через війну багато українців втратили роботу та бізнес. Наші громадяни досить часто користуються кредитами, але в такий нестабільний час, можуть виникати ситуації, коли вони просто не тягнуть щомісячні платежі.

Кредити. Фото: скриншот Youtube-відео
Кредити. Фото: скриншот Youtube-відео

Однак мало хто знає про те, що наявності певних обставин, банк може списати ваші борги.

Юристка адвокатського бюро "Приходько та партнери" Анастасія Шаховець розповіла, чи можна списати борги, якщо особа не має можливості сплачувати заборгованість.

Швидкі кредити, фото: скріншот з відео
Швидкі кредити, фото: скріншот з відео

Популярні новини зараз
З червня українці отримають нову допомогу: треба поквапитись з оформленням Коли пролунає останній дзвоник в українських школах: названо дати Додадуть 500 гривень: пенсіонерам обіцяють надбавку у червні Батьків змусять заплатити: в Раді затвердили важливий проект
Показати ще

Фахівець пояснює, що зазвичай для списання кредиту, банки вивчають загальну платоспроможність боржника на погашення кредиту.

"Якщо позитивної динаміки не спостерігається і боржник перебуває у скрутному матеріальному становищу, то може бути прийняти рішення про списання кредитної заборгованості", – пояснила юристка.

Банкомат "ПриватБанку". Фото: скрін youtube
Банкомат "ПриватБанку". Фото: скрін youtube

Юристка пояснила, що іноді банкам вигідніше просто списати борг, ніж витрачати купу коштів на судову тягагнину та роботу юристів.

Серед найбільш поширених причин, які можуть змусити фінансову установу списати заборгованість по кредиту є такі:

  • постійна втрата працездатності (наприклад, в разі нещасного випадку);
  • хвороба, яка не дає можливості працювати;
  • настання стихійного лиха або непередбачуваних обставин (повені, землетруси, бойові дії, окупація тощо);

борги
борги

  • якщо кредитоспроможність розраховували на підставі доходів обох із членів подружжя, та один з них помер, то після його смерті можна також подавати заявку на списання частини боргу, оскільки втрата одного члена сім’ї може призвести до значного скорочення доходів;
  • закінчення трирічного строку позовної давності по кредиту;
  • відсутність в особи майна за допомогою якого можуть бути задоволені вимоги кредитора.

борги
борги

Вона зазначила, що в разі наявності вищезазначених причин заборгованості, українець повинен звернутись до фінансової установи із проханням про списання боргу. Робити це потрібно якомога швидше, поки не почали нараховувати штрафи та пеню.

Нагадаємо, ми писали, що в Україні виведуть з обігу важливі гроші: встигніть обміняти до 30 вересня.

Як повідомляв "Знай.ua" фейкова соціальна допомога: у Мінсоцполітики терміново попередили українців.

Також "Знай.ua" інформував, вже з 1 серпня: "Ощадбанк" змінює тарифи на популярну послугу, до чого готуватися українцям.