В Україні продовжують підніматися цінники на продукти харчування, зокрема на основні овочі. Так, наприклад, у другій половині травня спостерігається стрімке подорожчання білокачанної капусти, а молода навпаки – дешевшає. Про це свідчать дані моніторингу, опубліковані на порталі Мінфін.

В українських фермерів уже закінчуються запаси торішніх овочів, тож цінники на них стрімко зростають. Зокрема, різко зросла вартість білокачанної капусти, хоч молода дешевшає.

Молода капуста. Фото: Youtube
Молода капуста. Фото: Youtube

Так, станом на 24 травня молода капуста в середньому продається у популярних супермаркетах по 62,92 гривні за кілограм. Для порівняння, у квітні овоч коштував трохи дорожче – 65,96 гривні за кіло. Молоду капусту можна знайти за ціною від 59,90 до 66,99 грн за кілограм, залежно від торгової мережі.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
У липні пенсіонери отримають на 1000 гривень більше: якім категоріям пощастить Monobank довів українця до відчаю: "Залишив без жодної копійки" За обмін 100$ з українців здеруть 1100 гривень: жорстке попередження від Нацбанку "Емоційне навантаження зростає": відома тарологиня зробила попередження українкам із дітьми
Показати ще

Біла капуста здивувала різким подорожчанням. Якщо у квітні овоч у середньому можна було купити за 25,19 гривні за кілограм, то у травні цінник злетів до 51,24 гривні за кілограм. Тобто вартість капусти збільшилася вдвічі. Діапазон цін на овоч варіюється від 38,90 до 65,99 гривні за кіло, залежно від супермаркету.

Ціни на капусту. Фото: скрін Мінфін
Ціни на капусту. Фото: скрін Мінфін

Раніше портал Знай повідомляв, потрібно дочекатися літа: в Україні прогнозують суттєве зниження цін на популярний овоч.

Також наш портал інформував, в Україні подорожчала одна з найдоступніших круп: які ціни в супермаркетах і де дешевші.

Крім того, ми писали, українців засмутили новим прогнозом: помідори та огірки не подешевшають, до яких цін готуватися.