Учасники енергетичного ринку розповідають, що енергосистема України зараз на межі дефіциту у вечірні години.

Основна причина у тому, що переважна більшість працюючих блоків АЕС вийшли на планові ремонти. Про це попереджали в Укренерго і також різні експерти, що володіють інформацією, пише тг-канал "Монополіст".

Електроенергія Фото: скрін youtube
Електроенергія Фото: скрін youtube

Потужності, які зруйнувала взимку росія, націлюючись на енергоблоки ТЕС, не дають достатньо електроенергії. На ГЕС спливає водопілля і вони не можуть повністю підстрахувати у пікові години споживання. А сонячні електростанції зупиняють генерацію з 20:00.

В результаті дефіцит потужності в пікові години споживання буде на рівні 400 - 600 МВт і більше. Через це ми сьогодні відновили комерційний імпорт електроенергії з ЄС - зі Словаччини. Обмеження споживачів влітку може зірвати процес підвищення тарифів на електроенергію для населення, адже важко буде "продати" збільшення цін на тлі відсутності товару. - вважають аналітики.

Популярні новини зараз
Місячний запас продуктів: українцям роздають нову гуманітарну допомогу, хто може отримати "Та клята нація має помирати в страшних муках": репер Yarmak шокував знімками своєї доньки Арешт на ваші гроші можуть накласти за лічені хвилини Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити
Показати ще

За підвищення тарифів на електроенергію відповідає три людини: заступник голови ОП Ростислав Шурма та його підлеглі міністр енергетики Герман Галущенко і президент "Енергоатому" Петро Котін.

Фото: з відкритих джерел Рывненська АЕС
Фото: з відкритих джерел Рывненська АЕС

Водночас для ДТЕК Ахметова підвищення тарифів для населення не у пріоритеті, але їм важливо підняти, прайс-кепи на ціну електроенергії для бізнесу.

В результаті, за підтримку підняття тарифів для населення, Галущенко пообіцяв ДТЕК вплинути на НКРЕКП і допомогти із підняття прайс-кепів.

Попри ці неформальні домовленості, Президент Володимир Зеленський поки не дав згоди на підняття тарифів на електроенергію для населення під час війни.

Саме тому відповідальні чиновники не говорять відверто про проблеми з дефіцитом електроенергії на тлі кампанії про необхідність піднімати тарифи для населення. Попередньо мова йшла про підняття до 2,8 грн/кВт-г.

Нагадаємо, ми писали, як платити за електроенергію вдвічі менше: лайфгаки від енергокомпанії.

Як повідомляв "Знай.ua" підвищення тарифів на світло: кому можна не боятися захмарних цифр у платіжках.

Також "Знай.ua" інформував, за себе і за "сусіда": в енергокомпанії пояснили важливе питання.