Українці пережили дуже складну зиму в умовах війни та з регулярними відключеннями світла. Ще восени всі почали масово скуповувати генератори, щоб забезпечити себе цінним ресурсом, але після стабілізації ситуації з електропостачанням ціни різко впали, і вони виявилися по суті непотрібними.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБізнеси працювали завдяки генераторам, а ті, які не обзавелися ними, здебільшого закрилися або скоротили обсяги роботи. Перший віце-президент Торгово-промислової палати та член Української ради бізнесу Михайло Непран впевнений, що підприємці вчинили правильно, вирішивши купити пристрій.
"Ми були б з вами без ковбаси та хліба, не працювали б магазини та кафе, якби не генератори. Звичайно, є нюанси, але вкладення в генератори виправдали себе, це було правильно", – зазначив він.
Ринок перенаситився генераторами, що можна спостерігати останні 2-3 тижні. Коли попит стих, ціни відповідно теж почали знижуватися. Проте, спекуляції все ж таки були, зізнався він.
“Ми змушені визнати, чи були спекуляції, генератори продавали по 40-50, а то й по 90 тис. грн, але в останні тижні українська енергетика показала свою ефективність. Тому зараз генератори можна купити і по 8 тис. грн, що у 2-2,5 рази дешевше, ніж у періоди тривалих відключень”, - повідомив експерт.
Обвал цін стався, зокрема, через те, що продавці віддають генератори зі складів та на розпродажах, бо очікування на попит не виправдалися. У лютому 2023 року кількість запитів на генератори становила близько 3-5% від грудня-січня. Також експерт повідомив, що зараз генераторами цікавляться більше домогосподарства, аніж бізнеси.
Нагадаємо, українцям показали нові тарифи на світ, за яких держава може вступити до ЄС
Як повідомляв Знай.ua, українцям показали, як без проблем повернути переплату за газ