В Україні хочуть перейти до виключно безготівкової оплати тютюнових виробів, алкоголю та пального, щоб скоротити "тіньовий" ринок. Проте експерт бачить у такому нововведенні недоліки, зокрема, дискримінацію громадян.

Керівник аналітичного спрямування мережі "АНТС" Ілля Несходовський переконаний, що нова ідея уряду про заборону продажу підакцизних товарів за готівку обмежуватиме свободу, гарантовану законами України. Але йдеться не лише про підприємців, а й простих громадян.

Ціни на цигарки. Фото: скрін youtube
Ціни на цигарки. Фото: скрін youtube

По суті, українці з готівкою матимуть більше прав на купівлю товарів, ніж ті, хто має лише банківську картку. Про це експерт розповів виданню "Апостроф".

Також ця ідея недієздатна через те, що уряд емітує готівку як законний засіб платежу. Але в ВП хочуть у такий спосіб змусити перейти торгівлю на "світлу" сторону. Підприємствам що можуть вказувати, у якій формі приймати оплату за товар.

Популярні новини зараз
Українські пенсіонери отримають по 590 гривень "бонусів": хто перший у списку Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок З Європи можуть видворити тисячі українських біженців: хто може потрапити "під роздачу"
Показати ще

"До того ж це стане офіційним визнанням того, що готівкова гривня не є повноцінним засобом платежу та має обмежену купівельну спроможність", - зазначив Несходовський.

Раніше ми писали про те, що українець звинуватив ПриватБанк у присвоєнні 8000 гривень: "Це за нинішньої ситуації в країні"

Як повідомляв Знай.ua, в Обленерго розповіли, чому суми у платіжках українців за електроенергію не знизилися і на кілька гривень

Також портал Знай.ua писав, що Ryanair вже планує повернення: як компанія готується відновити авіаперевезення в Україні