Ви не помилилися коли прочитали, що українські пенсіонери можуть втратити до половини своїх законних виплат. Пенсію можуть "урізати" майже на 50%, про це йдеться в Законі "Про виконавче провадження".

Про це вирішили нагадати в ефірі одного з українських телеканалів у соціальній програмі для населення.

Оформлення, скріншот: YouTube
Оформлення, скріншот: YouTube

Давайте детально розберемося, що може бути причиною стягнення частини пенсії:

- судові рішення, постанови та вироки (за майновими стягненнями);

Популярні новини зараз
Це варто знати всім українцям перед Великоднем-2023: паски, що потріскались, кольоровий захід сонця, зозуля та інші прикмети Гроші видно, але не можна зняти: клієнти Ощадбанку зіткнулися з проблемами, кошти просто "зависли" Три дні вихідних на Великдень: українці дізналися, скільки вони відпочиватимуть у світле свято Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

- Виконавчі написи нотаріусів;

- інші рішення та постанови, виконання яких проводиться аналогічно до виконання судових рішень.

Давайте на чистоту, пенсіонери можуть спокійно виявитися боржниками. Наприклад, не сплатити вчасно кредит, аліменти чи штраф за порушення правил дорожнього руху. У такому разі Пенсійний фонд України на підставі рішення виконавчої служби чи приватного виконавця має повне право списувати заборгованість із пенсії до повного погашення.

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

Важливо розуміти, що подібне стягнення з пенсії пройде лише в тому випадку, якщо боржник не має жодних коштів на рахунках у банках, або немає майна, достатнього для покриття боргів у повному обсязі. З пенсії у разі може бути відраховано 50 чи 20% її суми, усе залежить від виду стягнень.

У пенсіонера, який працює є лише 10 днів

При призначенні (перерахунку) пенсії особу повідомляють про її обов'язок у разі працевлаштування протягом 10 днів подати дані про це до органів ПФУ.

Якщо пенсіонер сам не повідомить про працевлаштування, це все одно дізнаються. Оскільки дані постійно перевіряють у реєстрах, як державних, і у приватних. Вони мають доступ.

Нагадаємо, у ПФУ розповіли, як досягти підвищення суми виплат субсидії, якщо доходи вашої родини впали .

Раніше повідомлялося, мізер, на який доводиться тягнути місяць: у ПФУ показали, хто отримує найнижчі пенсії в Україні .

Також, не пропустіть шанс зробити запаси: названо фрукт, ціна на який скоро впаде .