Закріплені в українському законодавстві розміри прожиткового мінімуму суттєво відрізняються від його реального рівня, тому цей показник потребує перегляду та реформування. Про це заявила перший заступник міністра соціальної політики Дар’я Марчак в інтерв’ю Радіо Свобода.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Щоб програми допомоги людям, які опинилися за межею бідності, дійсно працювали, потрібно розв'язати питання прожиткового мінімуму. Ви знаєте, що сьогодні у нас законом встановлені різні розміри прожиткового мінімуму - для працездатних громадян, для дітей, для пенсіонерів", - пояснила вона.
За словами Марчак, ці нормативні показники суттєво відрізняються від фактичних розрахунків Міністерства. Вона підкреслила, що реальний прожитковий мінімум має бути мінімум удвічі вищим, ніж закріплено у чинному законодавстві. Це означає, що сам підхід до визначення прожиткового мінімуму потребує реформи.
"У парламенті вже зареєстрована законодавча ініціатива з цього приводу. Але ми усвідомлюємо, що процес законодавчого перегляду прожиткового мінімуму буде досить тривалим. Тому на цьому етапі ми пропонуємо відв’язати соціальні виплати і розрахунки від цього показника", - заявила заступниця міністра.
Вона зауважила, що замість застарілого показника варто застосовувати інший критерій, який зможе об’єктивно визначити, чи перебуває родина за межею бідності, чи ні.
"У європейських країнах це влаштовано так. Існує певний показник, бенчмарк - наприклад, 7 000 гривень, умовно кажучи. І якщо сукупний дохід на одного члена сім’ї виявляється нижчим за цю цифру, це означає, що людина фінансово не справляється і їй потрібна допомога", - розповіла Марчак.
- Нагадаємо, раніше полюють на українців і знущаються з поранених: нардеп закликав до термінової реформи ТЦК.
- Як повідомляв портал "Знай.ua", тисячам чоловікам уже виписали великі штрафи: ТЦК почали жорстко карати ухилянтів.
- Також "Знай.ua" писав, що всім, кому від 18 до 27 років: у ЦПД зробили заяву про заборону виїзду жінок з України.