У Європі закони про пенсійний вік та виплати відрізняються від тих, що є в Україні, але людей похилого віку там з кожним роком все більше, через що знижується рівень народжуваності. Цей факт впливає на утримання пенсіонерів.

У Швейцарії, наприклад, пенсійний вік у 2022 році підняли з 64 до 65 років. Це стосується і чоловіків, і жінок, щоб дотримуватимуться гендерної рівності, проте зарплати жінок на 30% нижчі. Оскільки до 40 років мешканцям цієї країни не вистачає грошей для гідної пенсії, вони продають своє майно та переїжджають до інших країн Європи.

2021 року мінімальна пенсія у Швейцарії коливалася від 1 тис. 200 франків до 2 тис. 350 франків, нині вище.

Пенсіонери, фото finam
Пенсіонери, фото finam

Мінімальний пенсійний вік у Франції хочуть поступово збільшити з 62 до 65 років до 2031 року. Макрон хоче запровадити нову реформу, щоб не знижувати розмір пенсій, а також встановити вік для виходу на відпочинок для французів — 64 роки.

На сьогоднішній день мінімальна пенсія в цій країні близько 6000 євро на рік, а максимальна вдвічі більша.

Популярні новини зараз
Син Софії Ротару повідомив про трагічну втрату: пішла з життя За комуналку платити більше не будемо: українці дізналися, тарифи на які послуги точно не зростуть Встигнути за три місяці або втратити частину пенсії: українців попередили про важливий нюанс Введено податок на город – хто і скільки заплатить: дачники та мешканці сіл такого не чекали
Показати ще

У Німеччині теж хочуть перебудувати пенсійну реформу, але з 2012 року необхідний вік лише зростає. Зараз він збільшується на місяць щороку, а з 2024 року підвищуватиметься щорічно на два місяці, доки не досягне 67 років.

Офіційно розмір середньої пенсії у німецькій державі становить 782 євро, але не всі можуть на неї розраховувати.

Літній чоловік
Літній чоловік

А ось в Україні, для порівняння, щоб зараз вийти на пенсію у 60 років, треба мати 30 років стажу. Тривалість цього показника з кожним роком зростатиме. У 2028 році – не менше 35 років стажу. З 1 грудня 2022 року мінімальний розмір пенсії за віком в Україні становить 2093 грн., і такою вона залишиться протягом усього 2023 року.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, ще на 50% дорожче: українців чекає черговий стрибок цін на продукти - які причини

Раніше ми писали, 900 гривень на комуналку разом із субсидією: хто може претендувати на виплати