Українські юристи вирішили розповісти у деталях водіям та власникам транспортних засобів, у яких випадках згідно із законом, автомобіль можуть вилучити зі стоянки без відома господаря. Важливо розуміти, що евакуація авто на штрафмайданчик за неправильне паркування не вважається.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа інформацією юристів, є лише три ситуації, за яких авто можуть забрати без власника. Дві з них пов'язані з фінансовими питаннями. Наприклад, "ластівку" можуть вилучити судові пристави. У такому разі пристав прибуває на місце, завантажує авто на евакуатор та перенаправляє на стоянку.
Про це стало відомо завдяки сюжету одного із українських телеканалів.
Тепер другий варіант вилучення авто через гроші – транспортний засіб є запорукою у банку. Подібну міру часто застосовують лізингові компанії у разі припинення платежів.
Кредитний договір передбачає певні зобов'язання, зокрема й заставу. Якщо машина перебуває у заставі в банку, може на законних підставах вилучити її за неоплаті кредиту.
А тепер про міську чи "муніципальну" владу, вони можуть забрати розукомплектований автомобіль. Однак для цього потрібне рішення спеціальної комісії.
Розбите скло або зняті колеса не є підставою для евакуації. Зазвичай, власника сповіщають за кілька місяців, але якщо власник невідомий, машину можуть забрати на спецстоянку для зберігання.
Нагадаємо, поради водіям, що збережуть гроші у гаманці на бензин: головні помилки зимової їзди.
Раніше повідомлялося, чи думали, що про вас забули? Водіям "євроблях" нагадали про штраф та конфіскацію.