Для наших читачів, які шукають інформацію про лікарські засоби, є кілька важливих новин. Справа в тому, що у країні оновили список безкоштовних ліків для різних категорій громадян. Важливо знати, що до переліку додали препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету типу II та інших.

Про це стало відомо завдяки новій публікації прес-служби українського МОЗ у мережі Facebook.

Аптека, скріншот: YouTube
Аптека, скріншот: YouTube

Що додали?

В оновленому списку 462 лікарські засоби, 149 з яких повністю безоплатні. Інші 313 доступні з певною доплатою. У новому переліку можна знайти препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу, нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки, епілепсії.

Також до програми були додані два нові напрямки: хронічне абструктивне захворювання легень та хвороба Паркінсона.

Популярні новини зараз
Тариф 7,96 грн/куб діятиме не для всіх: кому доведеться платити більше Гороскоп на тиждень з 15 по 21 квітня для всіх знаків Зодіаку: визнання для Овнів, перешкоди Дів та шанси Риб Українських пенсіонерів звільнили від земельного податку, дали знижку на ЖКП: хто у списку Абонентам Київстар та Vodafone дали важливі інструкції: інакше вигідного тарифу не бачити
Показати ще

Як отримати ліки безкоштовно

Якщо ви бажаєте отримати засіб за програмою "Доступні ліки", скористайтесь сайтом "Ліки Контроль" або мобільним додатком з аналогічною назвою. Сервіс допомагає перевірити, чи потрібний вам препарат у списку безкоштовних. Для того, щоб знайти ліки у найближчій аптеці, зверніться до чат-боту "Спитай Гриця". Він надасть список адрес, де ви зможете отримати товар безкоштовно або з невеликою доплатою.

Іншим варіантом пошуку може стати сайт "Tabletki", що показує наявність ліків в аптеках із програмою "Доступні ліки".

Декларація з лікарем, скрін з сюжету ТСН
Декларація з лікарем, скрін з сюжету ТСН

Як почати отримувати ліки, якщо ви потребуєте цього постійно

Якщо пацієнту потрібні ліки проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету II типу, йому необхідно звернутися:

- до свого лікаря, з яким укладено декларацію та є зв'язок

- до іншого сімейного лікаря терапевта або педіатра, з яким декларації немає.

Якщо необхідні ліки через розлади психіки та поведінки - слід звертатися до психіатра, епілепсії - до психіатра або невролога.

Якщо пацієнту слід прописати першу схему лікування інсуліном, це робить лікар-ендокринолог. Зміни до схеми вносить також він. А після затвердження схеми виписувати рецепти на інсуліни може й сімейний лікар. Проти нецукрового діабету перший рецепт повинен виписати також лікар-ендокринолог, за повторним рецептом можна звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу.

Далі – лікар виписує власне рецепт на потрібні пацієнтові ліки. Це може бути як електронний, так і паперовий рецепт. З цим рецептом пацієнт може звернутися до аптеки, що має договір з НСЗУ на відпустку ліків, та отримати безкоштовні препарати.

Нагадаємо, а так можна було? Українцям розповіли, як збільшити розмір пенсії.

Раніше повідомлялося, слід бути готовим: Нацбанк пояснив, на скільки подорожчають продукти до кінця року.

Також помиратимуть пачками: на Росії почався найсильніший за всю історію дефіцит ліків.