Оскільки в умовах нестабільного зв'язку та інтернету не завжди можна викликати швидку чи сконтактувати з лікарем, у Міністерстві охорони здоров'я України зібрали корисні поради на цей випадок.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІнструкція для українців, щоб бути підготовленими та не панікувати в разі, якщо під час знеструмлення вам знадобиться медична допомога, опублікували на офіційній сторінці МОЗ у Фейсбуці.
Що робити, якщо під час знеструмлення вам знадобиться медична допомога:
- Якщо ви чи ваші діти потребуєте регулярного приймання ліків – купіть їх із запасом на декілька місяців.
- Подбайте про запас батарейок для ваших лікувальних гаджетів (слухові апарати, портативні небулайзери). Якщо ви користуєтесь окулярами або лінзами, придбайте запасні.
- Якщо лікування потребує електроенергії (наприклад небулайзер), обговоріть із лікарем альтернативи на випадок кризи.
- Дізнайтесь, де найближча до вас лікарня, перепишіть її адресу на листок. Закачайте в телефон офлайн карти, щоб знайти її за потреби, або ще краще – сходіть туди, щоб вивчити дорогу.
- Якщо ви не можете дійти до лікарні пішки, а машини в родині немає – познайомтесь із сусідами, поговоріть із друзями і спробуйте домовитись, щоб хтось із них у кризовому випадку допоміг вам дістатись до лікарні.
Крім того, українцям радять обов'язково переписати адреси Пунктів незламності (не одного, а мінімум 5-6 найближчих) nezlamnist.gov.ua, щоб ви знали, куди за потреби йти погрітися і зарядити гаджети.
Нагадаємо, українцям нагадали про борги за комуналку: як це вплине на призначення субсидії
Як повідомляв "Знай.ua", викиньте це негайно: як переконатися, що їжа безпечна для вживання, якщо холодильник довго не працював
Також "Знай.ua" писав, продукти, які допоможуть зігрітися: збережуть тепло у критичній ситуації