Цінники на українську молочну продукцію можуть піднятися на 10-15%, і це подорожчання провокують одразу кілька вагомих чинників. Про це розповів виконавчий директор Спілки молочних підприємств Арсен Дідур.

За словами експерта, закупівельна вартість молочної сировини зросла відразу на третину і виробники прагнуть підняти цінники до європейського рівня. Це неминуче спричинить підвищення цінників на готову продукцію на полицях магазинів.

Молоко, фото: Знай.ua
Молоко, фото: Знай.ua

"Виробники молока намагаються підняти ціну майже до європейського рівня. Але молокопереробні підприємства України не можуть платити так, як платить польський чи голландський молокозавод, який працює в нормальних умовах, де немає війни, де європейські держави дотують підприємства", - заявив Арсен Дідур.

Фахівець наголошує, що серйозні збитки молокозаводам завдають регулярних відключень електроенергії, внаслідок яких підприємства не можуть довго зберігати продукцію і часом змушені навіть виливати її. При цьому генератори не здатні забезпечити охолодження всієї лінії виробництва.

Популярні новини зараз
Молоко та овочі можуть піднятися в ціні: вимкнення світла створюють серйозні проблеми Масований ракетний обстріл: коли чекати нового удару На Новий рік будуть котлети? В Україні падають ціни на свинину, курятину та сало путін поставив усе на головну битву в Україні, і це не Донбас із Кримом: кожен українець буде зобов'язаний боротися
Показати ще

Молоко, скриншот: YouTube
Молоко, скриншот: YouTube

Водночас існує проблема скорочення поголів'я. На даний момент українське поголів'я виробляє близько 7 мільйонів тонн молока, тоді як потреби молочної галузі становлять 10 мільйонів тонн. Якщо поголів'я поменшає, то дефіцит тільки збільшиться.

Раніше портал Знай повідомляв, супермаркети опустили ціни на популярну "молочку": скільки коштує кефір, сир та йогурт.

Також наш портал інформував, борщовий набір вдвічі дешевший, а от фрукти на одному рівні: порівняння ціни на продуктовий набір в Україні та Європі.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, ціни на м'ясо зростають як на дріжджах: у чому причина та за яких умов воно подорожчає ще більше.