Цінники на українську молочну продукцію можуть піднятися на 10-15%, і це подорожчання провокують одразу кілька вагомих чинників. Про це розповів виконавчий директор Спілки молочних підприємств Арсен Дідур.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами експерта, закупівельна вартість молочної сировини зросла відразу на третину і виробники прагнуть підняти цінники до європейського рівня. Це неминуче спричинить підвищення цінників на готову продукцію на полицях магазинів.
"Виробники молока намагаються підняти ціну майже до європейського рівня. Але молокопереробні підприємства України не можуть платити так, як платить польський чи голландський молокозавод, який працює в нормальних умовах, де немає війни, де європейські держави дотують підприємства", - заявив Арсен Дідур.
Фахівець наголошує, що серйозні збитки молокозаводам завдають регулярних відключень електроенергії, внаслідок яких підприємства не можуть довго зберігати продукцію і часом змушені навіть виливати її. При цьому генератори не здатні забезпечити охолодження всієї лінії виробництва.
Водночас існує проблема скорочення поголів'я. На даний момент українське поголів'я виробляє близько 7 мільйонів тонн молока, тоді як потреби молочної галузі становлять 10 мільйонів тонн. Якщо поголів'я поменшає, то дефіцит тільки збільшиться.
Раніше портал Знай повідомляв, супермаркети опустили ціни на популярну "молочку": скільки коштує кефір, сир та йогурт.
Також наш портал інформував, борщовий набір вдвічі дешевший, а от фрукти на одному рівні: порівняння ціни на продуктовий набір в Україні та Європі.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, ціни на м'ясо зростають як на дріжджах: у чому причина та за яких умов воно подорожчає ще більше.