На українському ринку зафіксовано чергове зниження цін на картоплю. Цей овоч місцеві господарства реалізують оптом за смішною ціною - від 3,5 до 6 гривень за кілограм. Про це повідомляють аналітики міжнародного проєкту EastFruit.

На даний момент місцеві господарства віддають картоплю оптом за безцінь – від 3,5 до 6 гривень за кілограм. Ще наприкінці минулого тижня цінники були на рівні 4-7 гривень за кіло. Разом з тим, напередодні учасники ринку заявляли, що подальшого здешевлення овочів не буде, оскільки продавати його за нижчими цінами буде невигідно. Незважаючи на це, "другий хліб" продовжує дешевшати на українському ринку.

Картопля на ринку. Фото: скриншот Youtube
Картопля на ринку. Фото: скриншот Youtube

Аналітики виділяють кілька причин, які спровокували це явище. По-перше, збір цьогорічного врожаю збігся з періодом дощів, тому на ринку з'явилися великі обсяги картоплі, яка не підлягає тривалому зберіганню.

Ціни на картоплю, скріншот з відео
Ціни на картоплю, скріншот з відео

Популярні новини зараз
У жодному разі не просіть це в новорічну ніч: які бажання не виконають Чорний Кролик та Кіт Масований ракетний обстріл: коли чекати нового удару Як вдвічі швидше відварити картоплю, зекономивши світло та газ: допоможе один простий продукт Можна солити, консервувати та смажити: українців порадували новими цінами на сало
Показати ще

По-друге, фермери намагаються реалізувати максимально можливі обсяги картоплі. Особливо це стосується виробників, які знаходяться в безпосередній близькості до державних кордонів росії та білорусі. Відповідно, різке зростання пропозиції на ринку провокує зниження вартості.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ціни на картоплю, капусту та буряки зірвалися з місця: якими цінниками здивували продавці овочів.

Також наш портал інформував, Україні загрожує дефіцит хліба та деяких круп: що може зникнути з полиць магазинів вже у 2023 році.

Крім того, того ми писали, улюблене сало стає менш доступним для українців: від цих цін хочеться плакати.