Українці неодноразово скаржилися на те, що після зміни постачальника газу на "Нафтогаз" вони стали отримувати неправильні суми у платіжках.

Або суми були вірними, а ось свідчення відрізнялися від тих, які вони вказували в попередньому місяці.

Щоб уникнути непоняток, ми зібрали для наших читачів найважливіші правила подачі показань з лічильників, які убережуть вас від помилок.

Лічильник газу, скріншот: YouTube
Лічильник газу, скріншот: YouTube

Це стало відомо завдяки матеріалам виданняГазПравда.

Популярні новини зараз
В Україні з'явився новий вид доплат для пенсіонерів: скільки отримають ті, кому ще немає 70 "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Дженна Ортега отримала роль Венздей за 10 хвилин у Zoom, Тім Бертон був рішучим: "Посміхаєтеся і киваєте"
Показати ще

Так, за газові труби, лічильники та відповідно передачу показань відповідають облгази (оператори газорозподільних мереж). Українці сплачують їм за доставку (розподіл) газу.

Алгоритм передачі показників за газ є досить простим. Так, щомісяця з 1 по 5 число споживач передає показання лічильника своєму облгазу і той фіксує фактичне споживання за звітний період. Якщо ж споживач не передав показання лічильника до 5 числа, облгаз самостійно формує спожитий обсяг на основі планового місячного обсягу споживання .

Після цього облгаз передає дані спожитого обсягу "Оператору ГТС", який вже інформує обсяги кожного домогосподарства постачальних компаній. Після цього постачальник нараховує кінцеву суму за спожитий газ.

Споживання газу. Фото: скрін youtube
Споживання газу. Фото: скрін youtube

При цьому консультант інформаційно-консультаційного центру "ГазПравда" Наталія Камінська роз'яснила, що постачальник газу не бачить показників лічильника, які передає споживач, а отримує від облгазу лише цифру використаного обсягу газу за відповідний місяць. З цього обсягу постачальник нараховує оплату за газ.

Однак, як зазначається, з точністю підрахунків спожитого газу облгази не мають добре. До ГазПравди останнім часом надходить все більше скарг на неточні свідчення.

Квитанція за комуналку, скріншот з відео
Квитанція за комуналку, скріншот з відео

"Оператори газорозподільних мереж ігнорують своєчасно передані показання лічильників клієнтів уже кілька місяців. ДК "Нафтогаз України" отримує звернення від клієнтів по всіх каналах комунікації на цю тематику. У період з червня по вересень 2022 р. категорія "Передача показань лічильника" становить майже 14 % від усіх дзвінків, а "Не згоден з нарахуванням обсягів" - близько 6%. Приміром, за вересень контакт-центр ДК "Нафтогаз України" обробив 702 тисячі вхідних дзвінків, а в липні понад 1 мільйон дзвінків. проблема" , - зазначили у компанії.

Нагадаємо, що українці одержали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину.

Раніше ми повідомляли, що українці можуть одержати знижку на оплату газу: у "Нафтогазі" назвали умови.