Космічні ціни, дефіцит товарів та постійне зростання вартості низки товарів вже стали буденністю в Україні, відколи кровожерлива росія розпочала криваву повномасштабну війну проти нашої держави.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ новому дописі на фейсбук-сторінці Ukrainian Agribusiness Club фахівці розповіли, яка ситуація з молочною продукцією в Україні і чи загрожує дефіцит цієї продукції у майбутньому.
"За підсумками 9 місяців 2022 року Україна експортувала молочної продукції на 11% більше, ніж торік Український молочний сектор у 2022 році взяв напрямок трансформації економічної моделі від сировинної до продовольчої та має позитивні результати. Експорт українських молочних продуктів за 9 місяців склав 72,43 тис. т у натуральному показнику та 186,2 млн USD у вартісному показнику, що на 11% та 41% більше, ніж у 2021 році, відповідно.", - йдеться у повідомленні.
Аналітик УКАБ Max Gopka повідомив, що українські експортери молочного сектору вже майже пристосувались до теперішніх умов праці та продовжують нарощувати торгівлю за кордоном через надлишок продукції на внутрішньому ринку.
- Молоко та вершки, незгущені – 2,6 тис. тонн, у 2,9 раза (вересень 2022/2021);
- Молоко та вершки, згущені – 4,9 тис. тонн, у 2 рази;
- Маслянка, коагульовані молоко та вершки, йогурт, кефір – 327 тонн, за місяць 38%;
- Молочна сироватка – 1,9 тис. тонн, 80%;
- Масло вершкове – 1,9 тис. тонн, 2,9 раза;
- Сири всіх видів і кисломолочний сир – 1,1 тис. тонн, 58%.
"За січень-вересень 2022 року сальдо зовнішньої торгівлі вперше за останні 2 роки є позитивним і становить +17,3 млн доларів США. Об’єм імпорту молочних продуктів за 9 місяців 2022 року порівняно з аналогічним періодом минулого року скоротився на 40% та становить 46,7 тис. тонн.", - йдеться у повідомленні клубу.
Нагадаємо, питимемо несолодку каву і чай? Виробники цукру зіткнулися з проблемами
Як повідомляв "Знай.ua", про смажені страви доведеться забути: ціна на соняшникову олію викреслить їх з меню
Також "Знай.ua" писав, ці речі обов'язково потрібно мати вдома: як рятуватися при відключенні світла, газу та опалення