Рідкісного чорного лелеку, який уникає людської компанії і полюбляє глухі місця, вдалося сфотографувати у Чорнобильській зоні. Про це розповіли у Чорнобильському Радіаційно-екологічному Біосферниому Заповіднику.

Знімки булдо зроблено на ставку-охолоджувачі ЧАЕС фотографом Сергієм Домашевським.

«Той вид лелек, що уникає людей і селиться подалі від урбаністичних ландшафтів. Надає перевагу місцевостям поблизу лісових боліт чи озер. Саме тому територія Чорнобильського заповідника – одне з найкращих місць для гніздування лелеки чорного (Ciconia nigra). Птах занесений до Червоної книги України. Статус – рідкісний», - розповідають біологи.

Популярні новини зараз
Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять Це вже законно: співробітникам ТЦК дозволили робити це під час вручення повістки Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

За словами науковців, попередні посушливі роки негативно позначились на успішності розмноження цього великого пернатого. Однак через високий весняний паводок, заповнення водою засохлих озер, низин і каналів 2021 рік для гніздування чорного лелеки був більш сприятливим.

На жаль, не всім дорослим птахам вдалося вивести пташенят. Це спонукає їх раніше, ніж зазвичай, лаштуватися в дорогу у теплі краї.

«Тому вже на початку серпня лелеки зустрічаються далеко від своїх гніздових ділянок і зовсім скоро відлітатимуть до місць зимівлі», - додають у заповіднику.

Раніше повідомляли, рейдові перевірки в заповідниках: Держекоінспекція виявила вилов риби без дозволів і лімітів.

Як повідомляв Знай.uа, у Чорнобилі лютують дикі тварини, українців просять бути обережніше: хто ховається на місці аварії ЧАЕС.

Знай.uа писав, у Чорнобильській зоні активізувалися ягідні заробітчани: "Затримуємо цілими групами".