Рідкісного чорного лелеку, який уникає людської компанії і полюбляє глухі місця, вдалося сфотографувати у Чорнобильській зоні. Про це розповіли у Чорнобильському Радіаційно-екологічному Біосферниому Заповіднику.

Знімки булдо зроблено на ставку-охолоджувачі ЧАЕС фотографом Сергієм Домашевським.

«Той вид лелек, що уникає людей і селиться подалі від урбаністичних ландшафтів. Надає перевагу місцевостям поблизу лісових боліт чи озер. Саме тому територія Чорнобильського заповідника – одне з найкращих місць для гніздування лелеки чорного (Ciconia nigra). Птах занесений до Червоної книги України. Статус – рідкісний», - розповідають біологи.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 18 травня: непередбачувані зустрічі терезів та зайві емоції риб Українців дурять на кожній платіжці: експерт розкрив справжню ціну кіловата електроенергії У пенсіонерів заберуть 30% від виплати: кому ПФУ не повністю зарахує кошти Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг
Показати ще

За словами науковців, попередні посушливі роки негативно позначились на успішності розмноження цього великого пернатого. Однак через високий весняний паводок, заповнення водою засохлих озер, низин і каналів 2021 рік для гніздування чорного лелеки був більш сприятливим.

На жаль, не всім дорослим птахам вдалося вивести пташенят. Це спонукає їх раніше, ніж зазвичай, лаштуватися в дорогу у теплі краї.

«Тому вже на початку серпня лелеки зустрічаються далеко від своїх гніздових ділянок і зовсім скоро відлітатимуть до місць зимівлі», - додають у заповіднику.

Раніше повідомляли, рейдові перевірки в заповідниках: Держекоінспекція виявила вилов риби без дозволів і лімітів.

Як повідомляв Знай.uа, у Чорнобилі лютують дикі тварини, українців просять бути обережніше: хто ховається на місці аварії ЧАЕС.

Знай.uа писав, у Чорнобильській зоні активізувалися ягідні заробітчани: "Затримуємо цілими групами".