Аварія на ТЕЦ-5 (Київтеплоенерго), яка сталася у середу, 29 липня, в Києві – це «перша ластівка», яка повинна насторожити тих, хто все ще вірить в заслуги мера столиці Віталія Кличка і його «молодої команди пильщиків бюджету». Так вважає депутат Борислав Береза, пише він на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Зараз я поясню вам, що вчора відбулося у Києві і чому це днище - заслуга Кличка і його "молодої" команди пильщиків бюджету. А далі самі подумайте, чим це загрожує кожному киянину», - стверджує він.
За його словами, на ТЕЦ-5, якою управляє «наше міське керівництво», сталася абсолютно рядова аварійна ситуація, яка мала зовсім несподівані наслідки.
«Внаслідок загоряння на обладнанні 110 кВ ТЕЦ-5 аварійно відключився блок №1, і по ланцюжку п'ять підстанцій 110 кВ і п'ять підстанцій 35 кВ у Солом'янському та Печерському районах Києва. Згасло все. Навіть те, що ні за яких обставин згаснути було не мало, наприклад, метрополітен. І це дуже важливий маркер для експертів», - пише Береза.
Він нагадав, що існує декілька категорій об'єктів з надійності електропостачання. Зокрема, життєво важливі об'єкти, які в разі аварії автоматично підключатися до альтернативного джерела живлення – це 1-а категорія. Якщо їх відключення загрожує загибеллю людей – це 1-я особлива категорія. Наприклад, це метро.
«Якщо стосовно Києва, то це в першу чергу наш метрополітен. І там зобов'язані бути три або більше незалежних джерела живлення, генератори, регулярно перевіряється автоматика. Так ось, на думку енергетиків та експертів, нам усім дуже пощастило, що в метро не загинули люди. Це просто диво. А з чудесами є одна проблема. Вони рідко відбуваються. Значить, наступного разу може бути трагедія», - зазначає Береза.
«Тепер короткі висновки. Перший – молода команда Кличка ухайдохала ТЕЦ-5. ТЕЦ-5 завжди була доглянутою в Україні, і аварійна ситуація такого класу – дуже недобрий знак. Для роботи на цьому обладнанні потрібні фахівці, його треба ремонтувати, обслуговувати, змінювати. Його потрібно оновлювати, а не тільки розпихати по кишенях прибуток», - додає він.
Другий висновок Берези – це те, що "ДТЕК Київським енергомереж" і "Енергонагляду" необхідно ретельно обстежити споживачів першої і особливої категорій на відповідність вимогам ПУЕ, і змусити їх призвести обладнання у відповідність з нормами.
«Тому що, якщо б все було в рамках прописаних положень, то темрява в метрополітені Києва не стала б реальністю», - впевнений політик.
«Цю аварію потрібно ретельно проаналізувати, віртуально «програти» сценарії подібних аварій, і зробити все, щоб це більше ніколи не повторилося. Адже команда Кличка за фактом зайнялася Києвом лише за рік до виборів. А до цього вони банально доїли місто, не оновлювали інфраструктуру, списували гроші на комунальне підприємство «Київтеплоенерго», яке при Кличка стало збитковим. А ще керівництво Києва закривало очі на ущільнення забудови столиці, але не забезпечувало нові потужності і оновлення старих. Тому багато мереж у Києві вже перевантажені об'єктами, але нові мережі не тягнуть, експлуатуючи старі, побудовані при СРСР… Нацарствовал, Віталій Володимирович. Пора рятувати Київ. І від таких управлінських моделей, і від майбутніх проблем, які будуть, якщо підхід і керівництво Києва не поміняти», - упевнений він.
Нагадаємо, що
Також портал Знай.uа писав, що
Також портал Знай.uа писав,