Після вчорашньої заяви столичного голови Віталія Кличка про виявлені нові 3 спалахи коронавірусу – у двох гуртожитках та медичному центрі – кількість глядачів брифінгу мера Києва, що стартував о 12.00 21 травня, зросла з кількох сотень до кількох тисяч. Разом з тим, все більше киян переймається створенням безпечних умов проїзду в метрополітені та наземному громадському транспорті, який має запрацювати вже з понеділка. Подробиці дізнавалися Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За добу 65 хворих: 7 з них - медики
І сьогоднішні цифри, м'яко кажучи, не порадували – кількість хворих, на жаль, не меншає, і продовжує триматися на тому ж рівні.
Після привітань з Днем вишиванки Віталій Кличко перейшов до статистики.
"Кількість киян, у яких за минулу добу лабораторно підтвердили захворювання на коронавірус, зросла ще на 65 людей. Серед них – 7 медиків. Захворіли 43 жінки, віком від 18 до 89 років, та 2 дівчинки 5 і 7 років. Також 19 чоловік, віком від 19 до 82 років, та 16-річний хлопчик. До лікарень столиці госпіталізували 20 пацієнтів", – повідомляє мер Києва Віталій Кличко.
Загалом, в столиці зафіксований 2475 випадків інфікування коронавірусом, 57 людини померли, а одужало за цей час 315 осіб.
Найбільшу кількість хворих виявлено у Дарницькому та Святошинському районі – по 10 осіб, та в Голосіївському, де виявлено 9 осіб.
У свою чергу, мер Києва Віталій Кличко повідомив, що у Києві з 23 травня у звичайному режимі почне працювати наземний транспорт: трамвай, тролейбус, автобус. А з 25 травня буде відновлена робота метрополітену. Розпочнуть роботу магазини до 1 тис кв.м, відкриються дитячі та спортивні майданчики, продовольчі ринки та сільськогосподарські ярмарки.
З 1 червня почнуть працювати дитсадки та заклади, учні яких здаватимуть ЗНО, відновлять роботи спортзали та фітнес-центри, відкриються пляжі біля водойм.
"Все залежатиме від того, як кияни поставляться до елементарних засобів безпеки. Послаблення – це не ігнорування вірусу, а розуміння того, що треба навчитись жити в дещо інших реаліях", – підкреслив мер столиці.
Кілька слів приділив міський голова і підвищенню вартості водопостачання – незважаючи на заяву Водоканалу про подорожчання на 19 %, голова КМДА наголосив, що цього підвищення не відбудеться. Проте, чи виконає він свою обіцянку, стане ясно згодом.
Кияни не вірять ані озвученим підрахункам, ані в безпеку оновленої підземки
Судячи з десятків коментарів на офіційних сторінках Віталія Кличка, містяни не вірять ані озвученим підрахункам, ані в те, що поїздка у підземці може бути безпечною.
"Ну ось як визначають кількість у інфікованих? кого перевіряють, і де? адже може бути інфікований кожен, що проходить по вулиці (але їх ніхто не перевірив так як немає ніяких ознак? що за підрахунки щодня дивовижні?", – звертається до столичного мера Ольга Потапенко.
"Боронь Боже їздити на метро. Краще пішки, або їздити в спеціальному костюмі 🙄 Метро необхідно, але потрібно уникати при можливості", – пише киянка Ксенія Андрєєва.
Кияни побоюються того, що із відкриттям метро в маршрутках буде "подвійна атака" вірусом.
"Класно буде в маршрутках, в які наб'ють все люди які до цього їздили в метро. Ви або все відкривай або нічого", – обурюється мешканець міста Юрій Оцабрик.
Кияни пропонують скасувати діюче до карантину правило "1 жетон – в 1 руки" і перевести систему оплати виключно в безконтактний режим.
"Якщо вже вирішили відкривати транспорт, то за для дотримання безпеки, будь ласка, скасуйте продаж жетонів у метро, зробіть можливість поповнювати Kyiv Smart Card через онлайн банкінг, дообладнайте станції метро турнікетами з можливістю оплати з мобільного телефону. Інакше увесь запроваджений у Києві карантин був даремний. А це те що потрібно людям зараз і буде корисно потім", – відзначає автор одного з коментарів на сторінці Віталія Кличка Ольга Ткач.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.