У "Київводоканалі" підрахували, що діючий тариф не покриває всіх потреб підприємства і вирішили змінити тарифи на водопостачання та водовідведення на 2021 рік.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідне інформаційне повідомлення розміщено на сайті організації 15 травня, про це передає Інформатор Гроші.
Ще кілька місяців тому Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила тариф на 2020 рік і встановила вартість оплати одного кубометра води у Києві у розмірі 22,99 гривні (з ПДВ).
Не встигли кияни звикнути до лютневих розцінок, як у "Київводоканалі" заговорили про нове підвищення тарифів.
«Київводоканал» запропонував на 2021 рік встановити наступні тарифи:
- на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для киян у розмірі 27,35 грн (в тому числі ПДВ 4,56 грн) за 1 куб. м, з них:
- 14,74 грн (з ПДВ) за 1 куб. м водопостачання;
- 12,61 грн (з ПДВ) за 1 куб. м водовідведення;
ЩО ПРИХОВУЄ ТАРИФ НА ВОДУ
За даними НКРЕКП, у структурі тарифів на водопостачання та водовідведення майже дві третини ззалишають витрати на оплату праці та електроенергії.
Директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко пояснює, що якщо порівняти динаміку зростання/зменшення витрат на оплату праці та електроенергії з власне виробництвом продукції – обсягами водопостачання та водовідведення, то стає помітно, що у витратах на оплату праці ховаються зарплати, премії та різні соціальні пакети менеджерів і працівників водоканалів.
"На першому місці за цим показником виявився водоканал нинішнього міста №1 в Україні — Кривого Рогу, де витрати на оплату праці, а значить, і зарплати підвищилися ледь не вдвічі — на 94%! Привіт «95 кварталу» в Офісі президента України. Може, пожартуйте на цю тему?" — прокоментував Сергієнко.
Аналогічна ситуація з водовідведенням. У більшості українських міст і регіонів витрати на електроенергію для водовідведення незначні або навіть скорочуються. Логічно було б очікувати, що витрати на оплату праці через таке різке скорочення виробництва продукції впадуть, однак цього не спостерігається — вони підвищилися майже у всіх підприємств.
Нагадаємо, що заборгованість киян перед "Київводоканалом" становить 558 млн. грн. Борги підприємств перед водопостачальною організацією сьогодні складають 379 млн. грн.
обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, раніше У Харкові з-під кранів тече "нафта" замість води - ні попити, ні помитися (оновлено)
Як повідомляє портал «Знай.іа» Киян просять спустити в каналізацію "зайві" гроші за комуналку
Також «Знай.іа» писав, що В Дніпрі холодну воду пустять за гарячими цінами - на скільки подорожчає комуналка